15 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ ۰۸:۱۰:۰۰
کد مطلب:  897358
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان ؛
خانواده‌ها شریک راهبردی آموزش‌ و پرورش هستند

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان در همایش شوراهای انجمن اولیا و مربیان آموزش ‌و پرورش استان البرز گفت: خانواده‌ها شریک راهبردی آموزش ‌و پرورش هستند و بدون همکاری آن‌ها کار آموزش ‌و پرورش ناقص خواهد ماند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، نورعلی عباسپور در همایش شوراهای انجمن اولیا و مربیان آموزش‌وپرورش استان که در کانون امام علی (ع) کرج برگزار شد، اظهار کرد: نظارت خانواده بر عملکرد مدرسه باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد و همه می‌دانیم بدون همکاری اولیا، اداره مدرسه امکان‌پذیر نیست لذا در سند تحول بنیادین به این مهم توجه شده است.

عباسپور بیان داشت: مدرسه باید بستر این مهم را فراهم کند تا حقوق خانواده در فرآیند تعلیم و تربیت محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: خانواده حق دارد در فرایند تعلیم و تربیت نقش داشته باشد به همین دلیل تلاش ما این است سازوکاری تعریف کنیم تا خانواده‌ها و نمایندگان اولیا در تمام سطوح آموزش‌وپرورش حضورداشته باشند.

عباسپور یادآور شد: در بازنگری اساس‌نامه اجرایی مدارس به این مهم توجه ویژه‌ای شده که انجمن اولیا حق دارد در تصمیم‌گیری‌های مدارس مشارکت داشته باشد و همچنین برای فعالیت‌های فوق‌برنامه این اختیار به انجمن اولیا داده‌شده است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه از سال گذشته در ۱۰درصد مدارس کشور اتاق انجمن اولیا و مربیان در مدارس پیش‌بینی‌شده است، اضافه کرد: در برخی از استان‌ها این مهم تا سقف ۳۰درصد محقق شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه امسال شورای عالی انجمن اولیا و مربیان تشکیل می‌شود، ادامه داد: در این شورا نمایندگان اولیا حضور خواهند داشت تا مطالبات خانواده‌ها از آموزش‌وپرورش را مطرح کنند.

عباسپور در ادامه بابیان اینکه در نظام آموزش‌وپرورش مهارت‌های اولیه زندگی به دانش آموزان باید آموخته شود، خاطرنشان کرد: شوراهای انجمن اولیا در این راستا باید مطالبه گر باشند.

وی گفت: 14 میلیون دانش‌آموز و 28 میلیون نفر از اولیا با آموزش‌وپرورش سروکار دارند و نشان می‌دهد کار و نقش اولیا تا چه حد مهم و اثرگذار است که برای تأثیرگذاری بیشتر و بالا بردن کیفیت تعلیم و تربیت باید شاهد حضور پررنگ‌تر شوراهای انجمن اولیا و مربیان در مدارس باشیم.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش در پایان با اشاره به نشست سال گذشته نمایندگان شوراهای انجمن اولیا و مربیان استان‌ها با وزیر آموزش‌وپرورش، تصریح کرد: این برنامه امسال هم برای بیان مطالبات برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید :