12 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ ۱۵:۴۹:۲۱
کد مطلب:  875730
دبیر هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش:
گزینشگران افراد صالح و شایسته را برای نهاد تعلیم و تربیت انتخاب می‌کنند

دبیر هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش در نشست تخصصی اعضای هیأت مرکزی با گزینشگران هسته گزینش آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: گزینشگران افراد صالح و شایسته را برای نهاد تعلیم و تربیت انتخاب می‌کنند.

به گزارش اداره‌ی روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، صبح امروز، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصری، دبیر هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش در نشست تخصصی اعضای هیأت مرکزی با گزینشگران هسته گزینش آموزش و پرورش استان کرمانشاه که در سالن تدبیر اداره کل برگزار شد، گفت: گزینشگران افراد صالح و شایسته را برای نهاد تعلیم و تربیت انتخاب می‌کنند و باید در این مسیر رحمت، شفقت و مهربانی را مدنظر داشته باشند و بسیار خرسندم که هسته‌ی گزینش آموزش و پرورش استان کرمانشاه یکی از بهترین استان‌ها از نظر عملکرد بوده‌است.

وی ضمن اشاره به فرمان ارزشمند امام خمینی (ره) مبنی بر ﺗﺄسیس مرکز گزینش خاطرنشان ساخت: بنا به توصیه‌های اکید امام راحل و نیز رهنمودهای مقام معظم رهبری همواره باید تقوای الهی پیشه کنیم و خدا را حاضر و ناظر بر اعمال خود ببینیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصری با ﺗﺄکید بر رعایت اخلاق و انصاف در امر گزینش، گفت: پایبندی به اصول اخلاقی، رعایت ادب و احترام از ویژگی‌های گزینشگران راستین است و باید از گرایش‌های جناحی بپرهیزیم.

در ادامه‌ی این نشست تخصصی، مجید یزدان‌پناه، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ضمن خیر مقدم به اعضای محترم هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش گفت: مردم در گام دوم انقلاب آگاه‌تر شده‌اند و بسترهای مناسب‌تری برای انجام فعالیت‌های متنوع ایجاد شده که یکی از اتفاقات خوب در این زمینه، متفاوت شدن نگاه‌ها در گزینش است.

وی افزود: باید به دیگران فرصت بروز استعداد و توانایی را بدهیم و در صورت وجود خطا یا اشتباه واکنش تندی در قبال فرد خاطی نشان ندهیم بلکه با وی کریمانه برخورد نماییم؛ زیرا اینگونه رفتارهای شایسته و گذشت‌های فداکارانه سیره و روش معصومین ما بوده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ﺗﺄکید کرد: گزینش منطقی می‌تواند زمینه‌ساز دست‌یابی به اهداف والای نظام تعلیم و تربیت باشد و خدا را شاکریم که گزینشگران سطح استان کرمانشاه همواره عدالت، منطق، عطوفت و دقت را مد نظر قرار می‌دهند.

سپس، حجت‌الاسلام والمسلمین خسروی، مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش استان کرمانشاه گزارشی از فعالیت‌های حوزه‌ی گزینش ارائه کرد و برنامه‌های آتی این مرکز را تشریح نمود.

در بخش پایانی این نشست، اعضای حاضر به بحث و تبادل نظر پرداختند و راهکارهای مناسبی در جهت کیفیت‌بخشی بیشتر به امر گزینش ارائه کردند.

به اشتراک بگذارید :