18 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ۱۰:۴۹:۱۹
کد مطلب:  837060
مدیرکل برنامه‌ریزی انجمن‌های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیاء؛
تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های انجمن اولیا و مربیان در حمایت از آسیب دیدگان سیل اخیر

مدیرکل برنامه‌ریزی انجمن‌های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیاء در مورد آمار اولیه فرهنگیانی که از 10 تا 100 درصد در سیل اخیر آسیب‌دیده‌اند، اظهارکرد: آمار اولیه‌ای که تاکنون به‌دست‌آمده  و نهایی نیست به 2005 نفر از فرهنگیان در سیل اخیر آسیب‌رسیده است که 61 نفر از فرهنگیان آسیب بالایی دیده‌اند.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، نورعلی عباسپور با اشارهبه ابلاغ‌هایی که وزیر آموزش‌وپرورش برای کمک‌رسانی به استان‌های سیل‌زده برای اعضای شورای معاونین و مدیران کل استان‌ها زده‌اند، اظهار کرد: در حوزه کمک از پتانسیل‌های انجمن‌های اولیا و مربیان، برنامه‌ریزی و مدیریت استفاده از کمک‌های انجمن‌ها بر عهده مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت گذاشته است.

وی ادامه داد: محوریت کار در حوزه انجمن حمایت از فرهنگیانی است که در سیل اخیر دچار آسیب شده‌اند، خصوصاً فرهنگیانی که مسکن آن‌ها دچار خسارت شده است و انجمن‌ها در این بخش حضور پیدا می‌کنند و به این فرهنگیان کمک کنند تا به بازسازی منازلشان اقدام کنند و آمار اولیه‌ای که چه تعداد از فرهنگیان از 10 تا 100 درصد دچار خسارت شده‌اند مشخص‌شده است.

عباسپور تصریح کرد: کار کمک به آسیب دیدگان سیل اخیر یک فرایند بلندمدت است و نیاز به برنامه‌ریزی دارد چراکه فردی که خانه‌اش تخریب‌شده است احتمالاً لوازم منزلش هم تخریب‌شده لذا نیاز به یک سرپناه موقت دارد تا در طول زمان مسکن جدید برایش ساخته و به اتمام برسد.

مدیرکل برنامه‌ریزی انجمن‌های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیاء اظهارکرد: برنامه‌ریزی را با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های هر استان انجام می‌دهیم و بر اساس تعداد واحدهای تخریبی و آسیب‌دیده وظایف بین استان‌ها تقسیم می‌شود.

وی با اشاره به استفاده از پتانسیل‌های مدرسان آموزش خانواده در کمک به آسیب دیدگان سیل اخیر گفت: سال گذشته مدرسان آموزش خانواده آموزش‌هایی دیده‌اند که بتوانند آموزش تاب‌آوری به مردم داشته باشند البته آموزش تاب‌آوری به معنای جمع‌کردن مردم در کلاس‌ها و آموزش آن‌ها نیست بلکه بتوانند در بین مردم حضور پیدا کنند و به تقویت روحیه مردم کمک کنند.

وی تصریح کرد: مشاوران زیادی اعلام آمادگی کرده‌اند و ما هم به استان‌های سیل‌زده اطلاع داده‌ایم که در صورت نیاز از ظرفیت مدرسان آموزش خانواده استفاده کنند.

مدیرکل برنامه‌ریزی انجمن‌های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیاء با اشاره به وجود ظرفیت مشاوران انجمن اولیا و مربیان گفت: مشاوران خانواده از نیروهای مجربی هستند که می‌توانند با حضور در مناطق سیل‌زده به خانواده‌های آسیب‌دیده مشاوره‌های مناسبی دهند.

وی در مورد آمار اولیه فرهنگیانی که از 10 تا 100 درصد در سیل اخیر آسیب‌دیده‌اند،  اظهار کرد: آماری اولیه‌ای که تاکنون به‌دست‌آمده است و نهایی نیست به 2005 نفر از فرهنگیان در سیل اخیر آسیب‌رسیده است که 61 نفر از فرهنگیان آسیب بالایی دیده‌اند.

به اشتراک بگذارید :