15 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ ۰۹:۴۹:۳۶
کد مطلب:  836163
مدیرکل برنامه‌ریزی انجمن‌های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیاء؛
انجمن اولیا و مربیان با 11 کتاب جدید در نمایشگاه کتاب شرکت می‌کند

مدیرکل برنامه‌ریزی انجمن‌های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیاء از شرکت این انجمن در نمایشگاه کتاب با 11 کتاب چاپ اول و 50 کتاب تجدید چاپ‌شده ‌ خبر داد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، نورعلی عباسپور با اشاره به افتتاح نمایشگاه کتاب در روزهای آینده گفت: انتشارات انجمن اولیا و مربیان سابقه طولانی دارد و در طی سال‌های گذشته چندین بار به‌عنوان ناشر برگزیده انتخاب‌شده است. انجمن اولیا و مربیان تاکنون 285 کتاب منتشر کرده است که این کتاب‌ها اغلب در محورهای مشاوره و روانشناسی خانواده بوده است و اساتید صاحب نامی با این انتشارات همکاری کرده‌اند.

وی گفت: در سال 97، چهل‌وسه کتاب برای انتشار به ما ارجاع شده است که پس از انجام داوری و تطبیق این کتاب‌ها بر اساس استانداردهای انجمن اولیا و مربیان 11 کتاب توانستند تائیدهای لازم را برای چاپ کسب کنند و مابقی کتاب مطابق با معیارهای ما نبودند.

مدیرکل برنامه‌ریزی انجمن‌های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیاء افزود: کتاب‌های تجدید چاپ‌شده انجمن در سال گذشته 50 کتاب بوده است، البته کتاب‌هایی هم هستند که برای بار اول چاپ‌شده‌اند و با استقبال خیلی زیادی مواجه شده‌اند.

عباسپور اظهار کرد: انتشارات انجمن اولیا و مربیان برای چند سال در نمایشگاه کتاب شرکت نکرد اما از سال گذشته مجدداً در این نمایشگاه شرکت می‌کند و امسال هم در غرفه 201 در شبستان راهرو 28 در نمایشگاه کتاب حضور دارد و برنامه‌ریزی کرده‌ایم که اساتیدی که امسال برای اولین بار کتاب‌هایشان چاپ‌شده است با حضور در غرفه با بازدیدکنندگان گفتگو کرده و به پرسش‌های مخاطبان پاسخ دهند.

مدیرکل برنامه‌ریزی انجمن‌های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیاء با اشاره به اینکه این انجمن یکی از مراجع انتشار کتاب برای خانواده‌ها درزمینه فرزند پروری و آموزش خانواده است، اظهار کرد: به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا استانداردها و معیارهایی برای کتاب‌هایمان در نظر بگیریم و به همین دلیل تمامی کتاب‌ها بر اساس معیارها، استانداردها و مأموریت‌های انجمن اولیا و مربیان سنجیده می‌شود و در مورد چاپ آن‌ها تصمیم گرفته می‌شود البته از سیاست‌های اخیر ما در انجمن وجود نکات عملی در کتاب‌ها و فاصله گرفتن از بحث‌های تئوریک است تا کتاب‌ها بتوانند راهکارهایی به خانواده‌ها ارائه دهد لذا از حجم کتاب‌ها کاسته‌ایم و توجه کرده‌ایم که کتاب‌ها طوری باشد که به سنین مختلف توجه کرده باشد و خانواده‌ها با فرزندان در سن‌های مختلف بتوانند از این کتاب‌ها استفاده کنند.

 وی از برنامه‌ریزی جهت راه‌اندازی شورای کتاب در انجمن اولیا و مربیان خبر داد و اظهار کرد: باوجود شورای کتاب نیازسنجی‌های دقیق‌تری برای ارزیابی نیازهای خانواده‌ها در حوزه ارتباط با فرزندانشان صورت می‌گیرد لذا بر این اساس کتاب‌های جدید برای چاپ آماده می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :