2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ ۱۴:۴۸:۲۱
کد مطلب:  559075
"مهشید اشتری" منعی برای ادامه تحصیل ندارد

در پاسخ به مطلب منتشر شده در شبكه هاي اجتماعي، با عنوان «نابغه مشهدي از تحصيل محروم شد»، پاسخ آموزش و پرورش خراسان رضوی، جهت تنوير افكار عمومي به شرح زير است:

به اطلاع می رساند، دانش آموزانی که در پایه سوم رشته های نظری دوره دوم متوسطه تحصیل می کنندمی بایست جهت اخذ مدرک تحصیلی دیپلم،در امتحانات نهایی( کشوری) شرکت کنند و چناچه داوطلب بنا به دلایل موجه نتواند در امتحانات خردادماه شرکت کند مطابق آئین نامه های مصوب شورای عالی آموزش و پرورش می تواند در شهریور ماه مجددا همان دروس را آزمون دهد.

 "مهشید اشتری" دانش آموز ملی پوش رشته تنیس روی میز که درسال  تحصیلی ۹۶-۹۵ در پایه سوم رشته علوم تجربی دبیرستان  آزرم ناحیه یک مشهد تحصیل می کرد به دلیل حضور در مسابقات بین المللی موفق به شرکت درامتحانات خردادماه نشد، آموزش و پرورش با لحاظ موجه بودن غیبت، دانش آموز را مجاز به شرکت درامتحانات نهایی شهریورماه دانست،اما وی علی رغم تلاش نتوانست در یک ماده درسی نمره قبولی را کسب نماید.

 در خصوص اظهارات " دانش آموز اشتری" مبنی برعدم ارائه تائیدیه تحصیلی از سوی آموزش و پرورش جهت اخذ ویزا باید گفت: زمان درخواست این دانش آموز،با توجه عدم کسب نمره قبولی و فارغ التحصیل نشدن امکان صدور تاییدیه تحصیلی وجود نداشته است.

مطابق فرصت مقرر شده در آئین نامه سنجش و ارزشیابی دانش آموزانی که در امتحانات شهریور ماه نتوانند نمره و یا نمرات قبولی را کسب نمایند،می توانند یک بار دیگر در امتحانات دی ماه سال تحصیلی ۹۷-۹۶ شرکت نمایند،که دانش آموز" مهشید اشتری" نیز در این بازه زمانی شرکت نموده و توانسته موفق به کسب نمره قبولی و اخذ مدرک تحصیلی دیپلم گردد.

محرومیت از تحصیل دانش آموز"اشتری" ادعای غیر واقعی است، به دلیل وجود نظام سالی واحدی در دوره نظری و پیش دانشگاهی" دانش آموز اشتری" به دلیل فارغ التحصیلی در دی ماه مجاز به ادامه تحصیل در مدارس عادی- دولتی(موسوم به روزانه)نبوده اما می تواند هم اکنون در مراکز پیش دانشگاهی بزرگسالان که  یک فرصت آموزشی محسوب می گردد ثبت نام نماید.

کمیسیون خاص مستقر در این اداره کل آمادگی دارد به محض دریافت درخواست از حداکثر اختیارات قانونی خود در جهت تسهیل امور تحصیلی این دانش آموز نخبه ورزشی استفاده نماید تا شرایط مناسبی فراهم گردد.

 اظهارات رسانه ای مبنی بر ممانعت آموزش و پرورش در خصوص ورزش دختران دانش آموز نادرست می باشد،مطابق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یکی از مهمترین ساحت های تعلیم و تربیت، توجه و اهتمام به"تربیت بدنی" است، آموزش و پرورش در زمینه تحقق این ساحت،گام های زیادی از جمله ارتقاء درس" تربیت بدنی" با محوریت توسعه مسابقات و فعالیت های ورزش دانش آموزی برداشته است.

آموزش و پرورش نگاه جنسیتی به ورزش دانش آموزی ندارد،آموزش و مانع ورزش دختران نیست،آموزش و پرورش بستر و پایگاه قهرمانان ملی در رشته های ورزشی دختران و پسران است و دانش آموز مهشید اشتری سال گذشته" پس از کسب مقام اول انفرادی در مسابقات دانش آموزی توانست به مسابقات بین المللی راه یابد و در جشن ستارگان ورزش دانش آموزی استان نیز از ایشان تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :