2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۶:۳۹:۱۶
کد مطلب:  551764
واكنش آموزش و پرورش به يك برنامه طنز تلويزيوني

در پي اهانت به معلمان در يك برنامه طنز تلويزيوني، رئيس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش واكنش نشان داد.

 به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، مرتضي نظري، طي نامه اي به مدير شبكه نسيم، نسبت به اهانت و استفاده از تعابير هجوگونه به معلمان در اين برنامه اعتراض كرد. متن نامه نظري، رئيس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي به شرح ذيل مي باشد:

جناب آقاي دكتر محمد احساني

مدير محترم شبكه نسيم

با سلام و احترام؛

     به استحضار مي‌رساند درآخرين برنامه دورهمي، مجري محترم برنامه، در كنار تجليل شايسته جايگاه معلمان، شرايط رفاهي فرهنگيان را به نحوي به طنزكشيدندكه بازخوردها و گلايه هاي منفي بسياري از سوي معلمان شريف و فرهيخته كشور به اين وزارتخانه واصل شده است. به همين منظور لازم دانستيم اين نكته را متذكر شويم كه بهتر است مجريان محترم برنامه ها در انتخاب سوژه‌ها براي خنداندن مخاطبان، گزينه‌هاي ديگري را مورد نظر قرار دهند.

از اين رو ضمن تشكر از حسن توجه شبكه نسيم به فرهنگ و آموزش كشور، به اطلاع مي‌رساند؛ آموزش و پرورش مي‌تواند موضوع نقد و حتي طنز برنامه هاي صداوسيما باشد اما دستمايه هَجو هرگز.

حسب پيام هاي دريافتي گلايه آميز متعدد از جامعه معلمان سراسر كشور، يادآوري مي كنيم راه‌حل رفع مسائل معيشتي معلمان و كاستي هاي موجود اين نيست كه معلم را سوژه هَجو كنيم و البته چنين اقدامي در شأن رسانه ملي نبود. بر همين اساس مستدعي است در برنامه هاي آتي دقت بيشتري در ورود به مسائل حرفه اي معلمان داشته باشيد.

تصوير نامه مذكور در زير درج شده است:

 

به اشتراک بگذارید :