2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ ۱۲:۴۳:۰۷
کد مطلب:  548060
به دنبال ايجاد تشكيك در مدرك تحصيلي معاون توسعه مديريت و پشتيباني، صورت گرفت؛
تكذيب ادعاي يك رسانه در ارتباط با مدرك تحصيلي معاون وزير / آزادي رسانه به معني تهمت و تخريب نيست

در پاسخ به مطلب منتشر شده در سايت صداي معلم، با عنوان «علي الهيارتركمن مدرك تحصيلي فوق ليسانس و دكتري ندارد»، پاسخ معاونت توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش، جهت تنوير افكار عمومي به شرح زير است:

"مدرك تحصيلي فوق ليسانس آقاي علي الهيار از دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن و در سال 1378 اخذ و در حكم كارگزيني ايشان نيز اعمال گرديده است. لذا ادعاي مطرح شده توسط نويسنده محترم در سايت صداي معلم در خصوص ترديد در مدرك فوق ليسانس ايشان، بي اساس و فاقد وجاهت و اعتبار است.

 در خصوص مدرك دكتري آقاي الهيار تركمن لازم به ذكر است، ايشان در هيچ سند رسمي و در هيچ محفل و گروهي، مدعي داشتن مدرك دكتري نبوده و از مزاياي آن هم استفاده نكرده است. لذا قاعدتاً پاسخگويي به سايت مذكور در ارتباط با مدرك دكتري نيز لازم نيست و در صورت نياز، اين موضوع به تفصيل و در زمان مناسب تشريح خواهد شد.

در پايان، ضمن تشكر از همراهي رسانه ها، همه فعالان عرصه مجازي و حوزه خبر را به دقت بيشتر به منظورحصول اطمينان از منابع خبري خود، قبل از انتشار هرگونه ادعا دعوت مي نمايد. بدون شك، هر فردي كه اندك تجربه اي در امر اطلاع رساني داشته باشد، بر اين موضوع واقف است كه آزادي رسانه به معني آزادي تخريب و تهمت نيست و هرگونه اتهامِ بدون ارائه مدارك مستند، نوعي تضييع حق فرد و قابل پيگيري در محاكم رسمي است، ليكن در اين مورد به احترام افكار عمومي فرهنگيان عزيز، به پاسخ فوق بسنده كرده و در صورت تكرار تهمت ها، ساير نكات به همراه مدارك مناسب در مراجع قضايي مطرح خواهد شد.".

مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش

به اشتراک بگذارید :