2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  544308
آموزش و پرورش از ظرفيت خود براي فرهنگ سازي خريد لوازم التحرير ايراني استفاده نكرده است

خبرگزاري فارس

در پي درج مطلب در خبرگزاري فارس به تاريخ 6 مهر96 با عنوان «آموزش و پرورش از ظرفيت خود براي فرهنگ سازي خريد لوازم التحرير ايراني استفاده نكرده است» پاسخ سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي به شرح زير است:

1-موضوع تنها مربوط به وزارت آموزش و پرورش ندارد.

2- علي رغم ادّعاي خبرگزاري فارس در سال هاي پيشين، در دستورالعمل پروژه مهر به مدارس توصيه شده است كه ازدانش آموزان بخواهند در تهيه لوازم التحرير، كيف، كفش و ساير ملزومات، ضمن اجتناب از وسايل منقوش به علائم و تصاوير غير ايراني و غيرفرهنگي، در تهيه لوازم التحرير ايراني استفاده كنند.

3- براي اين كه دسترسي به كالاي ايراني و متناسب با فرهنگ ايراني اسلامي نيز فراهم شود، كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان و انتشارات مدرسه نسبت به توليد و عرضه دفتر و برخي لوازم ديگر اقدام كردند، در حالي كه اين موضوع از وظايف ذاتي و مأموريت هاي اصلي اين مراكز نيست.

4- در مجلات رشد و كتاب درسي در حد قابل توجهي نسبت به اصلاح الگوي مصرف و استفاده از توليد ملّي در همه هزينه هاي مصرفي تأكيد شده است.

نكته آخر اين كه برخي از توليدكنندگان از آموزش وپرورش انتظار تبليغ توليدات انحصاري خود را دارند، اين موضوع با مقررات جاري مغايرت دارد.

به اشتراک بگذارید :