2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۲ ۰۸:۳۵:۳۲
کد مطلب:  536502
حذف عبارت ((اشهدان علی ولی الله)) از جزوه احکام

شبكه هاي مجازي

با توجه به انتشاراخبار و تصاویری در برخی رسانه ها و فضاي مجازي، مبني بر حذف عبارت ((اشهدان علی ولی الله)) از جزوه احکام چاپ شده استان لرستان، توسط معاونت پرورشی و فرهنگی و شائبه ای که در این فضاها به وجود آمد. اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان، جهت تنویر افکار عمومی، پاسخ زير را منتشر كرد؛

در ابتدا لازم است که ذکر کنیم آموزش و پرورش بر اساس اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری است ،همواره با رویکرد تربیتی و توجه و اهتمام به مبانی ارزشی و دینی به تربیت دانش آموزان خداباور و خودباور اقدام کرده و بارهاو بارها این مطلب را در جلسات رسمی اعلام و به آن اعتقادو باور قلبی دارد .

اما در خصوص اشتباهی سهوی که در چاپ این جزوه روی داده و شکی نیست که هیچ گونه تعمدی در آن نبوده و نیست ، و به خاطر حساسیت افکار عمومی نسبت به مبانی دینی و اعتقادی با کمال تواضع از عموم مردم مسلمان و خداجو عذرخواهی کرده و امیدواریم با کمال رافت و بزرگواری  پوزش خدمتگزاران خود را در دستگاه تعلیم و تربیت پذیرا باشند .

گرچه این اهمال و بی توجهی را هیچ عقل سلیمی تایید نمی کند ،ولی عزیزان هم وطن باید باور داشته باشند که تهیه و چاپ جزوات متعدد در پایه های مختلف کاری بزرگ است که استان به آن اقدام کرده و یک اشتباه سهوی در یک جزوه نمی تواند زحمات و تلاش های  آنان را زیر سوال ببرد . با این حال این اطمینان را به همکاران و هم وطنان می دهیم که موضوع را به دقت بررسی و با مسببان این قصور  و بی توجهی برخورد نماییم .

در پایان تاکید می شود اگر نگاهی به کارنامه آموزش و پرورش در حوزه مبانی دینی و تربیتی داشته باشید ،متوجه خواهید شد که اعتقاد به مبانی ارزشی اصل مسلمی بوده که دستگاه تعلیم و تربیت همواره  در آن راستا  گام برداشته و نماد این اعتقاد به آرمان های مذهبی را می توان در برگزاری مسابقات قرآن ،عترت و نماز با شرکت بیش از 170هزار دانش آموز ، برگزاری محافل انس با قرآن با حضور قاریان بین المللی ، برگزاری گفتمان های دینی در مدارس و دهها برنامه قرآنی دیگر مشاهده کرد .

از همگان انتظار می رود تا ضمن توجه به تبعات بهره برداری فردی و گروهی از این مسئله،  کمک کنند تا متولیان تعلیم و تربیت  بتوانند در تربیت نسل آینده ساز این مرزو بوم گام بردارند .

به اشتراک بگذارید :