27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۲۳:۳۱:۴۰
کد مطلب:  1726311
پیام مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به مناسب هفته پیوند اولیا و مربیان سال تحصیلی 1401-1400

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان سالتحصیلی 1400-1401 پیام تبریکی صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ؛ متن پیام جعفر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به مناسب هفته پیوند اولیا و مربیان سال تحصیلی 1401-1400 به شرح زیر است.

فرا رسیدن هفته پیوند اولیا و مربیان، نماد همدلی و همراهی دو نهاد اصلی تربیت؛ یعنی خانه و مدرسه و فرصت مناسبی برای بیان شعارامسال همراهی با اولیا  ، همکاری با مربیان بیان شده است . انجمن های اولیا و مربیان مظهر مشارکت خانه و مدرسه هستند ومشارکت خانواده ها در امور مدرسه راهکاری اساسی برای توسعه نظام آموزشی می باشد

سال تحصیلی 1401-1400 را در حالی پشت سرگذاشتیم که با اهتمام جدی انجمن ها ی اولیا و مربیان ، شاهد پیشرفت چشمگیری در حوزه های آموزشی و پرورش دانش آموزان بودیم. به برکت تعامل موثر ، سازنده و فعال مربیان و اولیا در قالب انجمن های اولیا و مربیان مشارکت حداکثری والدین در عرصه مدارس محقق  گردید.

از اول مهرماه 1400 و تعطیلی مدارس بعلت شیوع کرونا اولیا، پا به پای فرزندان در فضای مجازی دستگاه تعلیم تربیت را همراهی کردند و امسال را در حالی آغاز کردیم که این ویروس همچنان بر جامعه حاکم است و آموزش در فضای مجازی (شبکه شاد و تلویزیون و ...) پیگیری می شود.

 تقویت همدلی بین اولیا و مربیان برای ارتقاء کیفیت آموزشی  و پرورشی مهم می باشد زیرا ممکن است فضای مجازی آسیب های منحصر به فرد خود را دارا باشد .لزوم آموزش های  مهارتی اولیا در برنامه های انجمن اولیا و مربیان مدارس یک امر بدیهی و مشارکت همگانی را می طلبد .لذا انتظار می رود اولیای محترم ، مدارس را خانه دوم فرزندان خویش دانسته و چون همیشه مسئولین دلسوز مدارس را در ایجاد رشد متوازن ساحت های تربیتی و پرورشی ، بهسازی شرایط آموزشی، پرورشی و ورزشی و ایجاد محیط شاداب و بانشاط همراهی نمایند.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن هفته پیوند اولیا و مربیان در سال تحصیلی1401-13400با شعار( همراهی با اولیاوهمکاری بامربیان) به فرهنگیان شریف و والدین دلسوز از همکاران خود به ویژه مدیران پرتلاش و دلسوز مدارس می‌خواهم زمینه‌ای ایجاد کنند که والدین گرامی بتوانند نقش تربیتی خود را به نحوی مؤثر ایفا کنند و از ظرفیت کم نظیر آنان در اموری همچون برنامه‌ریزی، همکاری و مشارکت در اجرای برنامه‌ها و نظارت بر حسن اجرای فرآیند‌ها استفاده شود.امیدوارم بتوانیم در پرتو همکاری و همفکری اولیا و مربیان در مدارس و با هم افزایی دانش و تخصص این عزیزان، شاهد فردایی روشن برای فرزندان این مرز و بوم باشیم.       

 جعفرپاشائی

مدیرکل ورییس شورای انجمن اولیاومربیان استان

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :