27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۰:۰۴:۳۸
کد مطلب:  1722279
برنامه های هفته ی ملی پارالمپیک در کردستان اعلام شد

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی کردستان، برنامه های هفته ملی پارالمپیک را اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان به نقل از آموزش و پرورش استثنایی، خلیل رنجبر رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برنامه های هفته پارالمپیک که در اداره آموزش و پرورش استثنایی استان، با حضور مهمانان و روسای هیات های ورزشی برگزار شد؛ اظهارکرد: پارالمپیک با هدف شناسایی توانمندی ها و استعدادیابی دانش آموزان از تاریخ 18تا 24 مهرماه جاری با شعار تحرک، توانمندی و افتخار آفرینی برگزار می شود.

رنجبر با تأکید بر اهمیت فراهم کردن زیرساخت های لازم وتوسعه فضاهای ورزشی در راستای همسان سازی ورزش های دانش آموزان با نیازهای ویژه و عادی؛ تصریح کرد: پارالمپیک زمینه ساز پرورش جسم وروان، شناسایی و شکوفایی استعدادها وتحکیم مبانی اجتماعی است

رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان گفت: در راستای اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر «تحصیل ،تهذیب وورزش» دانش آموزان و تحقق اهداف تربیت بدنی در سند تحول بنیادین، درآموزش وپرورش با برگزاری بازی ، ورزش و ایجاد نشاط و شادابی برای دانش آموزان سعی در همسو شدن با سیاست های پارالمپیک واستعداد یابی را داریم.

وی با اشاره به نقش مؤثر ورزش در جلوگیری از عوارض ناشی از معلولیت وگسترش روند بیماری ها  تأکید کرد: ورزش علاوه بر ایجاد شور و نشاط به دانش آموزان کمک می کند که مهارت های زندگی را یاد بگیرند، به سطح جامعه بیایند و توانمندی های خود را نمایش دهند.

رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان گفت: با ورزش می توان از جامعه پیشرفته و سالم برخوردار شد وآثار و برکات آن را در همه ابعاد جسمی وروانی زندگی فردی و اجتماعی مشاهده کرد.

رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان با بیان اینکه ورزش ابزاری مهم برای ایجاد نشاط در جامعه و نهادینه سازی فعالیت های بدنی است، تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا برنامه های این هفته بر اساس علایق و نوع معلولیت دانش آموزان با نیازهای ویژه و با همکاری هیات های ورزشی  برگزار می شود.

وی با بیان اینکه امنیت و سلامتی دانش آموزان در اولویت برنامه های می باشد؛ و اهمیت ویژه ای به آن باید شود، برگزاری 23 عنوان برنامه در 22 مدرسه با نیازهای ویژه استان به صورت مجازی و حضوری  وهمچنین جشنواره نقاشی در مدارس استان، شرکت در مسابقات مجازی کشوری، همایش پیاده روی در کوه آبیدر همراه با مسابقات دارت و تیروکمان، برگزاری مراسمی متمرکز در مدرسه پارسا و تجلیل از قهرمانان ورزشی به مناسبت هفته پارالمپیک تاکید کرد: ورزش می تواند برباورها و نگرش های دانش آموزان با نیازهای ویژه تاثیر گذاشت. وتعاملات اجتماعی و سازگاری را در آنان و اعتماد به نفس شان را افزایش داد.

به اشتراک بگذارید :