27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۱:۴۰:۵۱
کد مطلب:  1719709
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:
راه اندازی خط 1570 به آرامش روان دانش آموزان و کاهش آسیب های اجتماعی کمک می کند

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در مراسم افتتاحیه خط (1570) گفت: راه اندازی خط ملی نماد به آرامش روان دانش آموزان و کاهش آسیب های اجتماعی کمک می کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان،  رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش کردستان صبح امروز در آئین افتتاحیه خط ملی نماد (1570)، با تبریک ماه ربیع الاول، از همراهی و مشارکت شرکای آموزش و پرورش در اجرای برنامه های حوزه پرورشی و فرهنگی تقدیر و تشکر کرد.

قربانی با بیان اینکه خدمات مشاوره ای و رسیدگی به آسیب های روانی اجتماعی دانش آموزان از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ گفت: باید با هر روش ممکن به آرامش روان دانش آموزان که برای جامعه و آموزش و پرورش اهمیت دارد، کمک کرد.

وی با اشاره به تهدیدهای ناشی از فضای مجازی و آسیب های اجتماعی جامعه، اظهارداشت: گاهی اوقات ممکن است دانش آموزان ناخواسته در معرض رفتارهای پرخطر و تنش های اجتماعی قرارگیرند.

قربانی با بیان اینکه زمینه برای ورود رفتارهای پرخطر در فضای مجازی فراهم است؛ تصریح کرد: دستگاه های مختلف و بویژه آموزش و پرورش تلاش می کند که به هر طریقی بتواند به آرامش روحی و روانی دانش آموزان کمک کند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان موضوع آسیب های اجتماعی دانش آموزان را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب و مسئولین کشور بر توجه به موضوع آسیب های اجتماعی بیانگر اهمیت این موضوع است و در همین راستا حدود 14 دستگاه از شرکای آموزش و پرورش استان به موضوع آسیب های اجتماعی و کاهش آن در جامعه کمک می کنند.

قربانی ایجاد خط ملی نماد 1570 را کاری بسیار ارزشمند برای کاهش آسیب های روانی اجتماعی در بین خانواده ها و دانش آموزان دانست و گفت: از گذشته وزارت آموزش و پرورش پیگیر این موضوع بود و در کل کشور این خط راه اندازی شده است .

وی در پایان ابراز امیدواری کرد ایجاد خط ملی 1570 در سطح استان بتواند در راستای بهداشت روان، آرامش روانی بیشتری برای دانش آموزان و خانواده ها فراهم کند و دانش آموزان بتوانند با آرامش خاطر به تحصیل خود ادامه دهند و به موفقیت و پیشرفت برسند.

 

 

به اشتراک بگذارید :