27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۱:۳۷:۵۹
کد مطلب:  1719703
همزمان با هفته بهداشت روان:
مرکز ارائه خدمات مشاوره ای «خط ملی نماد 1570» آموزش و پرورش استان کردستان افتتاح شد

باحضور مدیرکل آموزش و پرورش کردستان و به منظور تسهیل در دسترسی سریع و به موقع دانش آموزان، کارکنان و والدین به خدمات راهنمایی و مشاوره ای، مرکز ارائه خدمات مشاوره ای «خط ملی نماد 1570» آموزش و پرورش استان کردستان افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صبح امروز و همزمان با آغاز هفته بهداشت روان، مرکز ارائه خدمات مشاوره ایی با عنوان خط ملی نماد 1570 اداره کل آموزش و پرورش کردستان باحضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل و جمعی از مسئولین استانی و با هدف ارائه خدمات مشاوره ایی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی به دانش آموزان و اولیای محترم در مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانش آموزان سنندج افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در این مراسم با تبریک ماه ربیع الاول، موضوع آسیب های اجتماعی دانش آموزان را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب و مسئولین کشور بر توجه به موضوع آسیب های اجتماعی بیانگر اهمیت این موضوع است و در همین راستا حدود 14 دستگاه از شرکای آموزش و پرورش استان ه موضوع آسیب های اجتماعی و کاهش آن در جامعه کمک می کنند.

قربانی ایجاد خط ملی نماد 1570 را کاری بسیار ارزشمند برای کاهش آسیب های روانی اجتماعی در بین خانواده ها و دانش آموزان دانست و گفت: از گذشته وزارت آموزش و پرورش پیگیر این موضوع بود و در کل کشور این خط راه اندازی شده است .

وی ابراز امیدواری کرد ایجاد خط ملی 1570 در سطح استان بتواند آرامش روانی بیشتری برای دانش آموزان و خانواده ها فراهم کند و دانش آموزان بتوانند با آرامش خاطر به تحصیل خود ادامه دهند و به موفقیت و پیشرفت برسند.

همچنین حجت الله نریمانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان نیز در ابتدای این مراسم با تبریک هفته بهداشت و روان، ارائه خدمات مشاوره ایی را یکی از فعالیت های حوزه آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: در همین راستا برنامه های متعددی اجرایی می شود.

وی راه‌اندازی خط ملی نماد(۱۵۷۰) را گامی مهم در راستای آگاهی بخشی به خانواده‌ها و کیفیت‌بخشی به برنامه‌های حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست و ابراز امیدواری کرد: با راه‌اندازی این خط شاهد توسعه خدمات مشاوره‌ای باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح خط ملی نماد 1570 خواهیم بود؛ گفت: در این برنامه ملی کردستان جزو اولین استان هایی است که در این زمینه اقدام کرده است و امروز این طرح با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان افتتاح می شود.

وی افزود: کلیه دانش آموزان، اولیا و معلمان در هر نقطه ای از استان می توانند از ساعت 8 صبح الی 20 شب با این خط تماس بگیرند و مشاورین مجرب آماده ارائه خدمات خواهند بود.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم با حضور مسئولین و دست اندرکاران امر خط ملی نماد(1570)در مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانش آموزان در سنندج افتتاح و فعالیت خود را به صورت رسمی در سطح استان آغاز کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :