27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۰۹:۱۲:۱۵
کد مطلب:  1718075
با پیگیری اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان:
امیرعلی و برادرش در روستای خراوی از نعمت تحصیل برخوردار شدند

با پیگیری های اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان، روستای خراوی در محدوده شهرستان رودان که به علت مناقشه مرزی بین دو استان کرمان و هرمزگان بدون مدرسه بود، صاحب مدرسه شد و دانش آموزان این روستا از نعمت سواد برخوردار می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان با اعلام این خبر گفت: با پیگیری و تاکید مدیرکل آموزش پرورش استان مبنی بر رسیدگی فوری به موضوع تحصیل دانش آموزان دبستان شهید آوینی روستای مرزی خراوی شهرستان رودان، این مهم محقق شد و این مدرسه بار دیگر میزبان دانش آموزان این روستا برای تحصیل و فراگیری سواد وعلم آموزی شد.

حوریه حاجی زاده افزود: این مدرسه که از سه سال پیش به علت نداشتن دانش آموز تعطیل و به خاطر مناقشه مرزی بین استانی هرمزگان و کرمان فعالیت مجدد آن با مشکل مواجه بود، سرانجام با پیگیری های اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و همکاری مسوولان استان و شهرستان رودان، بار دیگر شاهد رونق درس و تحصیل در این مدرسه خواهیم بود و امیرمحمد و برادرش، از دانش آموزان با استعداد این مدرسه، از نعمت سواد و تحصیل برخوردار خواهند شد.

وی همچنین گفت: توجه به دانش آموزان مناطق صعب العبور با تامین معلم و برپایی کلاس درس از جمله سیاست های راهبردی آموزش و پرورش استان در تحقق پوشش حداکثری تحصیلی است که با جدیت در قالب پروژه مهر دنبال شد و شاهد تشکیل کلاس درهمه مناطق استان هستیم بطوریکه هیچ دانش آموزی به دلیل نبود معلم یا کلاس درس از تحصیل محروم نیست.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان در پایان اظهار امیدواری کرد با رفع مشکل تقسیمات کشوری و حل مناقشه مرزی، مردم این روستا بتوانند بدون هیچ مشکلی از خدمات مناسب آموزشی بهره مند شوند.

به اشتراک بگذارید :