27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ۱۳:۵۵:۱۱
کد مطلب:  1717271
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان خبر داد:
شروع رسمی واکسیناسیون دانش آموزان 18-12 استان از فردا یکشنبه 18 مهر 1400

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان از شروع رسمی واکسیناسیون دانش آموزان 18-12 استان از فردا یکشنبه 18 مهر 1400 خبر داد و گفت: تزریق واکسن به صورت نوبت بندی و مدرسه ای، با توجه به شرایط موجود هر شهرستان و منطقه و با هماهنگی مراکز بهداشت و همراهی اولیا انجام می شود .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان افشین خوش گوار، پیش از ظهر امروز در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز استان با بیان اینکه واکسیناسیون دانش آموزان از 28 شهریور ماه 1400در سطح کشور آغاز شده است؛ گفت: باتوجه به اینکه مقرر است در آبان ماه شاهد بازگشایی ایمن، مطمئن و تدریجی مدارس باشیم، یکی از رکن های اصلی بازگشایی قطعا واکسیناسیون دانش آموزان است .

 خوش گوار ادامه داد: به همین خاطر در سطح وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصمیم برآن شده است که اجرای طرح واکسیناسیون دانش آموزان با هماهنگی  و با سرعت بیشتری انجام شود.

 وی افزود: در همین راستا هماهنگی های بین بخشی اداره کل آموزش و پرورش  و دانشگاه علوم پزشکی به عمل آمده است و ان شاء الله قرار است از فردا یکشنبه 18 مهرماه 1400 شاهد واکسیناسیون عمومی دانش آموزان باشیم .

 معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان بابیان اینکه اولویت اول آموزش و پرورش استفاده حداکثری از مراکز تجمیعی واکسیناسیون موجود و فعال در سطح شهرستان ها و مناطق می باشد؛ خاطرنشان کرد: در هر شهرستان و مناطقی که مسئولان بهداشتی و آموزش و پرورش تشخیص دهند باید پایگاه تخصصی ایجاد و راه اندازی شود، آموزش و پرورش این آمادگی را دارد که فضا، امکانات و تجهیزات را در اختیار مراکز بهداشت و درمان قرار دهد.

 خوش گوار اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به دانش آموزان را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: هماهنگی لازم در این زمینه  در حال انجام است و ان شاء الله به صورت نوبت بندی و مدرسه ای در شهرستان ها و مناطق انجام شود و دانش آموز عزیز ما با همراهی یکی از اولیای خود در مراکز تجمیعی واکسیناسیون حضور پیدا کنند و دُز اول واکسن را دریافت کنند.

 وی از واکسیناسیون 27 درصدی از دانش آموزان گروه سنی 12 تا 18 استان کردستان تا کنون از جمعیت 127 هزار و 540 دانش آموز واجد شرایط استان خبر داد و گفت: قطعا با هماهنگی های انجام شده از 18 لغایت 21 مهرماه امید است این آمار را در این ایام تسریع دهیم و از 21 لغایت 23 مهرماه نیز بتوانیم لکه گیری دانش آموزان باقی مانده را به اتمام برسانیم .

 خوش گوار انجام واکسیناسیون برای دانش آموز را همانند سایر اقشار اختیاری و کاملا داوطلبانه دانست و اظهارداشت: توصیه می کنیم که خانواده ها و دانش آموزان باتوجه به اینکه مدارس در چارچوب مشخص، بارعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بازگشایی خواهدشد؛ هرچه سریع تر نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :