9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۲۰:۳۵:۴۰
کد مطلب:  1687927
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آئین رونمایی از نرم‌افزار جامع آموزش ابتدایی تنکابن؛
اپلیکیشن جامع آموزش ابتدایی گامی در جهت ارتقای کیفیت فرایند تعلیم و تربیت است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آئین رونمایی از نرم‌افزار جامع آموزش ابتدایی تنکابن گفت: اپلیکیشن جامع آموزش ابتدایی گامی در جهت ارتقای کیفیت فرایند تعلیم و تربیت است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی‌پور» در آئین رونمایی از نرم‌افزار جامع آموزش ابتدایی شهرستان تنکابن، این اپلیکیشن را دائرةالمعارفی هوشمند برای دسترسی به محتوای کتب درسی، روشهای تدریس و...دانسته و گفت: برای نظام‌مند ساختن فضای آموزش در بستر مجازی، نیازمند اینگونه نرم‌افزارهای هوشمند، خلاقانه و نوین هستیم.
وی افزود: در راستای هدف عملیاتی شماره ۱۷ سند تحول بنیادین این نرم افزار ابتکاری برای ارتقای کیفیت فرایند تعلیم و تربیت با استفاده از ابزارهای نوین و هوشمند طراحی شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از این ابتکار بعنوان یک اتفاق بزرگ و مهم در حوزه ارتقای کیفیت یادگیری دانش آموزان شهرستان تنکابن و استان مازندران نام برده و تصریح کرد: آموزگاران همواره با عشق و شوق و انگیزه بالا به دنبال رقم زدن اتفاقات خوب در آموزش ابتدایی بوده اند.
وی با اشاره به شعار پروژه مهر مازندران در سال ۱۴۰۰ اذعان داشت: این طرح ابتکاری که نشان از توانمندی بالای همکارانمان در حوزه فناوری دارد، کاری نو برای تسهیل در آموزش و یادگیری و همراستا با شعار پروژه مهر در بخش «ارتقای یادگیری» است.
سعدی پور از یادگیری های از دست رفته در زیست بوم جدید سخن گفته و یادآور شد: در آموزشهای غیرحضوری، ۵۰ درصد یادگیری محقق شده و ۵۰ درصد دیگر، یادگیری از دست رفته است که باید به دنبال جبران آن باشیم.
این مقام مسئول اصل تقدم سلامت و تندرستی  دانش‌آموزان و معلمان را برای آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت دانسته و افزود: سلامت همکاران و دانش آموزان اولویت ماست، ولی استفاده از فضاهای مجازی و انجمن اولیا و مربیان برای اقناع سازی در خصوص آغاز تدریجی و نرم مدارس کمک بزرگی در ایمنی جامعه خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ درصد معلمان استان دوز اول واکسن و در حدود ۷۵ درصد نیز در مرحله دوم واکسینه شده اند، و امیدواریم تا پایان شهریور همه معلمان استان واکسینه شوند.
وی اشاره کرد: آموزش ها در مهرماه غیرحضوری خواهد بود به جز مدارس عشایری و روستایی زیر ۱۰ دانش‌آموز و رویکرد آموزش و پرورش مازندران نیز در این زمینه اقتضایی خواهد بود ، یعنی به شهرستانها و مناطق تفویض اختیار می‌کنیم و خود نقش نظارتی را برعهده میگیرم، اما مداخله نمی‌کنیم.

به اشتراک بگذارید :