9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۰:۴۹:۳۷
کد مطلب:  1687321
از سوی دکتر حسینی صورت گرفت؛
ابلاغ دستورالعمل تهیه و تولید محتوای آموزش مجازی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه

با امضای معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور دستورالعمل تهیه و تولید محتوای آموزش مجازی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه به استان‌ها ابلاغ شد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی؛ همه گیری ویروس کرونا در کشور  و  تعطیلی مدارس، نظام  آموزشی و پرورشی کشور را با یک چالش جدی مواجه کرده که این چالش موجب تغییر مسیر فرآیند یاددهی یادگیری  و استفاده از امکانات خاص شده است.

این موضوع مسئولین را بر آن داشت، با شعار " آموزش تعطیل نیست" بستری فراهم نمایند تا بدون حضور دانش آموزان در مدرسه و با استفاده از فضای مجازی  و رسانه ملی در جهت استمرار، تقویت و تثبیت یادگیری دانش آموزان گام بردارند و مهم ترین اقدام اساسی  در این زمینه طراحی و راه اندازی شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) می باشد. 

استفاده از فضای مجازی در ارائه خدمات آموزشی  توانبخشی و مشاوره ای در شرایط تعطیلی  مدارس با در نظر گرفتن تفاوت های فردی دانش آموزان با نیاز های ویژه ضرورت پیش بینی تمهیدات خاصی برای گروه های مختلف معلولیت را مضاعف می کند.

سازمان آموزش و پرورش استثنایی به منظور ایجاد وحدت رویه در تولید محتوای آمورشی و تشکیل بانک جامع اطلاعاتی  در نظر دارد این دستورالعمل را که براساس ویژگی ها و استاندارد های آموزشی متناسب با شرایط این دانش آموزان تدوین شده است، ابلاغ نماید.

متن کامل دستورالعمل‌ را از اینجا دریافت کنید.

به اشتراک بگذارید :