15 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ ۲۱:۰۱:۳۰
کد مطلب:  1194019
وزیر آموزش و پرورش در نشست با گروه های جهادی مدرسه ساز؛
۱۲ درصد مدارس به نوسازی و ۱۸ درصد مدارس کشور به مقاوم سازی نیاز دارند

وزیر آموزش و پرورش در نشست با گروه های جهادی مدرسه ساز، اظهار کرد: ۱۲ درصد مدارس به نوسازی و ۱۸ درصد مدارس به مقاوم سازی نیاز دارند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی با تسلیت فرا رسیدن سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی اظهار کرد: نغمه های خوبی که امروز از جهادگران مدرسه ساز شنیده می شود حاصل تلاش های امام راحل و مقام معظم رهبری است و انشالله این کشور بیش از پیش راه استقلال و پیشرفت را طی کند.

وی با توجه به اینکه کشور نیاز به ساخت مدرسه برای رسیدن به استانداردهای لازم را دارد، گفت: ۱۲ درصد مدارس باید تخریب و از نو ساخته شود و ۱۸ درصد مدارس باید مقاوم سازی شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: تغییر توزیع جمعیت در کشور باعث شده است که برخی مدارس در برخی مناطق بلا استفاده شود و به مدارس دیگری در شهرها و حاشیه شهرها نیاز پیدا کنیم.

حاجی میرزایی با بیان اینکه به روح جهادی بیشتر از مدرسه سازی نیاز داریم، اظهار کرد: فرهنگی که مدرسه سازی را اشاعه می کند منجر به تربیت می شود، فرایندی که در مدرسه هم به دنبال آن هستیم لذا مدرسه سازی در ادامه همان هدفی است که در مدرسه پیگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه هدف واحدی در ساخت مدرسه داریم و سایر مسایل را می توانیم با گفتگو حل و فصل کنیم، گفت: آینده جامعه در آموزش و پرورش شکل می گیرد لذا لازم است کسانی در این کار قدم بر می دارند دل در گرو نظام، انقلاب و پیشرفت کشور داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در این زمینه که فرهنگ مشارکت اجتماعی و کار جهادی را توسعه دهیم نیازمند کار گروهی با تیم های جهادی هستیم، گفت: جامعه با مشارکت در مدرسه سازی بیش از کمک به توسعه فضاهای آموزشی به بهبود سطح فرهنگ کمک می کند.

حاجی میرزایی با اشاره به رونمایی و اجرای طرح آجر به آجر اظهار کرد: امسال این طرح را اجرا کردیم تا هرکسی که با هر سرمایه ای مشتاق کار مدرسه سازی است وارد میدان عمل شود.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه شرایط کرونا ما را وارد زیست بومی جدید کرد، گفت: در این شرایط آموزش را نمی توانستیم تعطیل کنیم و در ابتدای مسیر به پخش برنامه های آموزش دروس از طریق تلویزیون پرداختیم و بنابر آمار صدا و سیما بیش از ۲۷ میلیون بار فایل های این برنامه های آموزشی دانلود شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در ۱۱ استان معلمان در مناطق روستایی با رعایت فاصله گذاری کلاس های درس را برپا کردند، گفت: این اقدامات نشان از روحیه جهادی و انقلابی در آموزش و پرورش و معلمان است.

حاجی میرزایی با اشاره به شرایطی که ویروس کرونا بر مدارس دنیا تحمیل کرد تصریح کرد: در یک مسابقه هماهنگ با دنیا سرافراز بیرون آمدیم و می دانیم که هیچ برنامه ای جای آموزش حضوری را نمی گیرد اما ناچار به برگزاری دوره های مجازی بودیم ضمن آنکه در صدد احصای رفع کاستی های آن بودیم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید در پایان با تاکید بر نقش مهم و موثر معلم در آموزش و پرورش بیان کرد: به کارگیری نیروی انسانی در آموزش و پرورش تحت تاثیر سیاست های متعددی است و در سال های گذشته ۳۰ درصد نیروهایی که وارد آموزش و پرورش شدند تعادل جذب را به هم زدند و در متناسب با تحصیلاتشان به خدمت گرفته نشدند.

شایان ذکر است، پیش از سخنان وزیر آموزش و پرورش، نمایندگان گروه های جهادی به ارائه مسایل و پیشنهادهایی که در حوزه مدرسه سازی داشتند، پرداختند.

به اشتراک بگذارید :