تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۹:۳۰:۵۳
کدمطلب: 577078
رئیس کمیته اسکان و رفاه ستاداجرایی خدمات سفر لرستان :
دستگاههای اجرایی باید با هم افزایی و همکاری ، بستر مناسب را برای پذیرایی از مسافران نوروزی فراهم کنند

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت ها برای خدمات رسانی مطلوب به مسافران نوروزی تاکید کرد و گفت : دستگاههای اجرایی باید با هم افزایی و همکاری ، بستر مناسب را برای پذیرایی از مسافران نوروزی فراهم کنند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ، خدانظر دریکوند در نشست هماهنگی کمیته اسکان و رفاه که با حضور نمایندگان شهرداری ،میراث فرهنگی ، ورزش و جوانان ؛ راهداری و حمل و نقل جاده ای   برگزارشد ، با اشاره به  آمادگی کامل آموزش و پرورش برای  پذیرش و اسکان مسافران نوروزی افزود : آموزش و پرورش با تجهیز 200آموزشگاه در قالب دو هزارو 100کلاس ، 5مرکز آموزشی ،رفاهی معلم و یک اردوگاه دانش آموزی خود را برای پذیرایی از مسافران نوروزی مهیا کرده است .

وی با بیان اینکه  پذیرش مسافران نوروزی از 28اسفند ماه آغاز و  تا 14 فروردین‌ ماه ادامه خواهد داشت، تاکید کرد : رویکرد ستاد اجرایی خدمات سفر تلاش برای تبدیل استان لرستان از معبر مسافران نوروزی به مقصد گردشگران است و برای حصول این هدف همه دستگاهها و نهادها باید با هم افزایی ، تعامل و همکاری حرکت کنند .

دریکوند در ادامه به وظایف نوزده گانه کمیته اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر اشاره کردو ادامه داد :  اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی باید با نظارت دقیق بر فعالیت مراکز اقامتی و گردشگری ، بر نرخ گذاری خدمات ارائه شده در این مراکز نظارت کرده و به صورت شفاف در معرض عموم قرار دهد .

وی به تهیه بانک اطلاعاتی مسافران نوروزی اشاره کردو گفت : به منظور تبلیغ جاذبه های گردشگری لرستان ؛ برای تمامی مسافران نوروزی سال قبل پیام کوتاه با مضامین خوشامدگویی و معرفی جاذبه های لرستان ارسال خواهد شد .

دریکوند به استقرار 5کمپ نوروزی در بوستان های شهرخرم آباد اشاره کردو افزود : در این کمپ ها چادر و امکانات مناسب برای اقامت به صورت رایگان در اختیار مسافران گذاشته خواهد شد .

وی به آمادگی سالن های ورزشی  ، کمپ های راهداری ، خوابگاههای دانشجویی برای اسکان مسافران نوروزی در مواقع اضطراری اشاره کردو گفت :  در مواقعی که پیک مسافران از پیش بینی های ستاد اسکان فراتر رود از این مراکز و سالن ها هم استفاده خواهد شد .

دریکوند در پایان بر امنیت مسافران نوروزی در مدت اقامت در استان تاکید کرد و ادامه داد : نیروی انتظامی همچون سالهای گذشته امنیت مراکز اسکان نوروزی  را تضمین خواهد کرد .

 

به اشتراک بگذارید :