تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۰۹:۳۷:۵۲
کدمطلب: 612029
.
سفر مدیرکل زنان وزارت آموزش و پرورش به خوزستان با هدف محرومیت زدایی از مدارس دخترانه

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش با هدف اجرای طرح خواهر خواندگی و محرومیت زدایی در مدارس کم برخوردار خوزستان از مدارس ابتدایی دخترانه ناحیه 2 اهواز، ناحیه 4 اهواز و شهرستان باوی بازدید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، فرحناز مینایی‌پور مدیر کل امور زنان آموزش و پرورش به همراه خانم ماجدی مدیر آموزش و پرورش منطقه ۳ و آقای گرایلی مشاور مدیر کل شهر تهران صبح امروز یکشنبه 26 فروردین ماه 97 به همراه مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان و در راستای اجرای طرح خواهر خواندگی در مدارس خوزستان از مدارس ابتدایی کم برخوردار دخترانه چند ناحیه شهر اهواز و شهرستان های کارون، حمیدیه و باوی بازدید کرد.

 اجرای طرح خواهر خواندگی با هدف حمایت مدارس برخوردار از مدارس کم برخوردار و محروم، افزایش روحیه تعاون، همدلی و هم افزایی و  استفاده بهینه از امکانات موجود صورت می گیرد.

محمد تقی زاده مدیر کل استان خوزستان در حاشیه این دیدار گفت: طی سالهای اخیر با اجرای برنامه توسعه آموزش و پرورش، بسیاری از شاخص های آموزشی در استان خوزستان با رشد رو به رو شد.

 وی  تربیت بدنی، بهداشت و توجه به مدارس دختران را بخشی از این شاخص ها عنوان کرد و گفت: با توجه به وجود شرایط خاص فرهنگی در برخی از نقاط استان خوزستان، باید تلاش شود تا با اصلاح نوع نگاه به دختران، دیدگاهی که از تحصیل آنها ممانعت به عمل می آورد را اصلاح کرد.

گفتنی است؛ در این طرح پس از انجام بازدیدهای میدانی، گزارشی از نواقص و مشکلات موجود در مدارس کم برخوردار ارائه می شود و پس از تشکیل جلسات متعدد و ارائه راهکارهایی برای حل این مشکلات، آموزشگاه های برخوردار متعهد می شوند تا بخشی از مشکلات مدارس محروم را حل کنند.

به اشتراک بگذارید :