تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۰۸:۳۵:۳۹
کدمطلب: 611943
معاون پرورشی استان در جلسه هماهنگی برپایی نمایشگاه متمرکز معرفی مشاغل:
هدایت شغلی در هدایت تحصیلی نهفته است

محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در جلسه هماهنگی برپایی نمایشگاه متمرکز معرفی مشاغل درسالن غدیر اداره کل گفت: هدایت شغلی در هدایت تحصیلی نهفته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،پیش از ظهر امروزجلسه هماهنگی برپایی نمایشگاه متمرکزمعرفی مشاغل در هفته مشاغل،با حضور معاونین پرورشی و آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان و نمایندگان سایر نهادهای مرتبط در سالن غدیراداره کل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمود عباسی ضمن تقدیر از حضور نمایندگان نهادهای مرتبط استان ابراز داشت:هدف از برگزاری نمایشگاه متمرکز معرفی مشاغل،اهمیت موضوع آماده سازی نیروی انسانی مورد نیاز جامعه و بازار کار براساس ویژگی های فردی و اجتماعی و لزوم آشنایی دانش آموزان با مشاغل موجود در جامعه جهت انتخاب شاخه و رشته تحصیلی مناسب است.

وی با اشاره به این که هدایت شغلی در هدایت تحصیلی نهفته است افزود:باید با هم فکری و مشارکت همه نهادهای مرتبط استان علاوه بر دایر نمودن نمایشگاه در هفته معرفی مشاغل دیدی وسیع تر روی مقوله شغل و آینده دانش آموزان داشته باشیم و بر اساس آن برنامه ریزی نماییم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان تصریح کرد:انتظار ما این است سایر نهادها آموزش و پرورش را در تولید فرهنگ کار و معرفی مشاغل بر اساس تکیه بر تولید کالا و خدمات ایرانی با توجه به شعار سال مقام معظم رهبری یاری نمایند تا در رشد متوازن شغل ها بتوانیم تاثیر مثبتی داشته باشیم.

این مقام مسئول با تاکید بر ایجاد بستر مناسب برای انتخاب آگاهانه در هدایت تحصیلی دانش آموزان گفت:باید دانش آموزان را یاری کنیم تا رشته و شغل آینده خود را بر اساس علایق،استعدادها و نیازهای جامعه و به صورت آزادانه انتخاب نمایند.

عباسی با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه معرفی مشاغل اظهار داشت:برنامه های هفته مشاغل:برگزاری نمایشگاه متمرکز،بازدید دانش آموزان از صنایع و مشاغل مختلف،دعوت از کارآفرینان و مراکز شغلی برتر جهت مشارکت در برنامه ها می باشد و در این راستا انتظار داریم نهادهای مرتبط لیست مراکز علمی و صنعتی فعال و شاخص را به آموزش و پرورش ارائه نمایند.

گفتنی است،نمایشگاه متمرکز معرفی مشاغل امسال قرار است در بازه ی زمانی یکم الی هفتم اردیبهشت ماه(هفته مشاغل)با همکاری نواحی یک و دو آموزش و پرورش و سایر نهادهای مرتبط استان به احتمال قریب به یقین در محل کارخانه کبریت سابق زنجان برگزار گردد.

به اشتراک بگذارید :