تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۰۸:۳۳:۲۷
کدمطلب: 611942
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان:
امسال 13 هزار دانش آموز پایه نهم استان انتخاب رشته خواهند کرد

محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در جلسه هماهنگی برپایی نمایشگاه متمرکز معرفی مشاغل درسالن غدیر اداره کل گفت: امسال 13 هزار دانش آموز پایه نهم استان انتخاب رشته خواهند کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،پیش از ظهر امروزجلسه هماهنگی برپایی نمایشگاه متمرکزمعرفی مشاغل در هفته مشاغل،با حضور معاونین پرورشی و آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان و نمایندگان سایر نهادهای مرتبط در سالن غدیراداره کل برگزار شد.

محمود شهبازی در این جلسه با تاکید بر انتخاب آزادانه و آگاهانه رشته تحصیلی توسط دانش آموزان ابراز داشت:هدایت تحصیلی دانش آموزان فقط مختص به آموزش و پرورش نیست و یک اراده قوی فراسازمانی می طلبد.

وی با اشاره به تاثیرات تصمیمات مسئولان در سطح جامعه افزود:هدایت تحصیلی با آینده شغلی و کلی کشور مرتبط است و تبعات تصمیمات گرفته شده در چند سال بعدی نمایانگر می گردد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان تصریح نمود:براین اساس اعتقاد ما اینست که دانش آموزان باید در مقوله هدایت تحصیلی رشته و شغل آینده یشان را بر اساس علایق و استعدادها و نیازهای اساسی و روز کشور انتخاب نمایند.

 این مقام مسئول با تاکید بر برگزاری نمایشگاه متمرکز معرفی مشاغل اظهار داشت:این نمایشگاه بستر مناسبی برای آگاهی دانش آموزان از مشاغل مختلف در استان می باشدو باید از این ظرفیت نهایت استفاده را به عمل آورد.

شهبازی تصریح کرد:در همین راستا باید سایر نهادها نیز در کنار آموزش و پرورش باشند وامسال 13 هزار دانش آموز پایه نهم استان  را در هدایت تحصیلی یاری نمایند.

به اشتراک بگذارید :