تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ ۱۳:۴۸:۵۶
کد مطلب:  875673
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان:
جشنواره نوجوان خوارزمی، رویکرد حرفه آموزی و دست ورزی دارد

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه جشنواره نوجوان خوارزمی به شناسایی استعداد و مهارت‌آموزی دانش‌آموزان می‌پردازد؛ گفت: این جشنواره رویکرد حرفه آموزی و دست ورزی دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، مهدی نامدار صبح امروز در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی که در سالن آمفی تئاتر اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد؛ با اشاره به اینکه خداوند به طور متوسط استعدادهایی در وجود هر انسانی به ودیعت نهاده است؛ گفت: وظیفه آموزش و پرورش این است که این استعدادها را شناسایی کند.

وی حضور ۲۲۵ دانش‌آموز منتخب استان در اختتامیه این جشنواره را عصاره ۶۵ هزار دانش‌آموز دوره اول متوسطه استان دانست و گفت: این دانش آموزان در بهترین شرایط سنی یک حرفه را آموخته اند.

معاون آموزش متوسطه استان با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش جشنواره‌های جوان و نوجوان خوارزمی، مسابقات فنی و حرفه ای و کاردانش را عمدتا به سمت جشنواره غیر تئوری و غیر نظری و کارهای عملی پیش می برد؛ گفت: رویکرد این جشنوارها، مهارت‌آموزی، دست ورزی و حرفه‌آموزی در بین دانش‌آموزان است.

نامدار با تاکید بر اینکه در فرایند تعلیم و تربیت باید مهارت آموزی بیشتر مورد توجه قرار گیرد؛ یادآور شد: جشنواره نوجوان خوارزمی رقابت سالم را به دانش‌آموزان می‌آموزد و دانش‌آموزان باید در این مسیر شکست و موفقیت را بپذیرند و برای پیشرفت خود بکوشند.

معاون آموزش متوسطه استان در پایان داوری را سخت ترین بخش کار جشنواره دانست و با بیان اینکه در انتخاب داوران حداکثر دقت و حساسیت به کار گرفته شده است؛ صلاحیت حرفه ای، علمی و تعهد اجتماعی از مهم ترین ملاک انتخاب داوران این جشنواره عنوان کرد.

به اشتراک بگذارید :