تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۱۲:۴۸:۰۶
کد مطلب:  832325
معاون آموزش متوسطه آذربایجان شرقی گفت:
طراحی سوالات با رویکرد جدید و فرآیند محور/ اجرای برنامه ها با محوریت سند تحول بنیادین

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان در جلسه ستاد کنکور شهرستان بناب در خصوص طراحی سوالات با رویکرد جدید و فرآیند محور، اجرای برنامه ها با محوریت سند تحول بنیادین و توسعه موقعیت ها و منابع لازمه تعمیق یادگیری، بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از بناب، عاشور اکرمی ضمن اشاره بر طراحی سوالات با رویکرد جدید و فرآیند محور، افزود: باید طراحی سوالات در مدارس با رویکرد جدید و فرآیند محور باشد وگرنه نتیجه نخواهیم گرفت.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان همچنین به اجرای برنامه های تعلیم و تربیت با محوریت سند تحول بنیادین تأکید کرده و گفت: هر برنامه ای که در راستای سند تحول باشد قابلیت اجرایی خواهد داشت و برنامه های خارج از آن سند، نباید اجرا شوند.

وی به توسعه موقعیت ها و منابع یادگیری در مدارس تأکید کرده و ادامه داد: باید یادگیری در دو بعد موقعیت و منبع توسعه یابد و در فرصت باقی مانده تا امتحانات با توسعه موقعیت یادگیری، توسعه منابع یادگیری، اطلاع رسانی و مدیریت زمان، شاهد ارتقای میانگین نمرات دروس نهایی پایه دوازدهم خواهیم بود.

این مقام مسئول در دستگاه تعلیم و تربیت استان عنوان کرد: توسعه تکنولوژی جهت تعمیق یادگیری پایه دوازدهم خیلی موثر خواهد بود و مدیریت زمان نیز جهت بهره وری بیشتر و بهتر در پایه دوازدهم ( امتحانات نهایی ) و کنکور ضروری است.

  

 

به اشتراک بگذارید :