تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۱۲:۴۵:۱۱
کد مطلب:  832324
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان ایلام
شیوه‌نامه جذب سرباز معلم در استان ایلام ابلاغ شد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان گفت: شیوه‌نامه جذب سرباز معلم سال تحصیلی 99-98 به شهرستان‌ها و مناطق تابعه استان ارسال گردید.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان ایلام، شمس‌الدین شیروانی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان گفت: شیوه‌نامه جذب سرباز معلم به شهرستان‌ها و مناطق تابعه استان ارسال گردید.

متقاضیان می‌توانند از چهار شنبه بیست هشت فروردین ماه تا سوم اردیبهشت سال جاری برای ثبت‌نام به ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق تابعه استان مراجعه کنند.
وی افزود: افراد واجد شرایط باید فارغ‌التحصیل در مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس بوده و دارای تاریخ اعزام 1398/04/01 تا 1398/06/01 باشند و همچنین با توجه به این‌که مدت خدمت در برنامه سربازمعلم 2 سال تمام است لذا مشمولینی انتخاب می‌شوند که کسر خدمت ندارند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان ایلام ادامه داد: افراد پذیرفته‌شده در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش و در مدت خدمت خود به عنوان سرباز معلم جذب می‌شوند.
وی اظهار کرد: ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف، ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش، هیچ‌گونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی‌کند.
شیروانی افزود: جذب و به‌کارگیری معلمان وظیفه صرفاً در کلاس‌های درس و واحدهای آموزشی مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته امکان‌پذیر می‌باشد، لذا به‌کارگیری افراد پذیرفته‌شده در قسمت‌های اداری، مناطق شهری و مرکز استان ممنوع است.

وی به سهمیه رشته‌های موردنیاز اشاره کرد و گفت: سهمیه رشته‌های برق الکترونیک، کامپیوتر، مکانیک، معماری، عمران، راه و ساختمان و حقوق 25درصد (5 نفر) در استان می‌باشد و سهمیه رشته‌های ریاضی، فیزیک، شیمی، حسابداری، آمار، تربیت‌بدنی، زبان انگلیسی و زبان عربی 20 درصد (4 نفر) و سایر رشته‌ها 55 درصد (11 نفر) در استان می‌باشد.

 

به اشتراک بگذارید :