تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۱۰:۲۸:۳۹
کد مطلب:  832110
در دومین نشست هم‌اندیشی رئیس سازمان با خیرین مدرسه‌ساز مطرح شد؛
تاکید برای تسریع در بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، تسریع در بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده را از ضرورت‌ها و اولویت‌های اساسی سازمان دانست و بر لزوم فراهم نمودن زمینه جذب حداکثری مشارکت‌های مردمی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، دومین نشست هم‌اندیشی با خیرین مدرسه‌ساز به منظور استفاده بهینه از ظرفیت خیرین حقیقی و حقوقی در رفع مشکلات فضاهای آموزشی آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده کشور با حضور مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان، محمد رکوعی معاون  توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی، محمدرضا قربانی مدیرکل مشارکت‌های مردمی، عباس مصلی نژاد خیر مدرسه‌ساز و محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه‌ساز برگزار شد.

رخشانی مهر دراین جلسه آماده‌سازی فضاهای آموزشی مناطق سیل‌زده را یک اولویت اساسی و ماموریت مهم این سازمان اعلام کرد و گفت: وظیفه داریم در کمترین زمان ممکن فضاهای آموزشی مناطق سیل‌زده کشور را احیا کنیم و در این راستا همه به سهم خود از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

در این جلسه چگونگی استفاده از ظرفیت نهادها، بنیادها و خیرین حقیقی و حقوقی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، همچنین بر استفاده بهینه از ظرفیت‌های رسانه‌ای و توجه ویژه افکار عمومی به موضوع سیل به عنوان یک ظرفیت تاکید شد.

از دیگر موضوعات این جلسه ایجاد ظرفیت برای نقش آفرینی آحاد جامعه در امر ساخت و بازسازی مدارس آسیب‌دیده در سیل است به نحوی که علاقه‌مندان به نظام آموزشی بتوانند با هر سطحی از مشارکت در خدمت نظام تعلیم و تربیت انجام وظیفه نمایند.

همچنین مقرر شد؛ این نوع نشست‌های هم اندیشی برای جمع‌بندی موضوعات و در نهایت مشخص نمودن میزان منابع اعتباری مورد نیاز برای ساخت و یا بازسازی فضاهای آموزشی استان‌های خورستان، لرستان و گلستان، تداوم یابد و زمینه مشارکت حداکثری خیرین حقیقی و حقوقی در این خصوص فراهم شود.

به اشتراک بگذارید :