تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ ۱۵:۳۶:۴۱
کد مطلب:  831755
امضای تفاهم نامه همکاری بین آموزش و پرورش استان گیلان و شرکت برق منطقه ای

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: این همکاری دو جانبه در راستای آشنایی دانش آموزان و فرهنگیان با اهداف، مأموریت ها، فرآیند تولید از انتقال تا بهره برداری برق و همچنین در بهره برداری بهینه از این حامل انرژی انجام می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای با اشاره به جایگاه رفیع مدیریت مصرف در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در برنامه درس ملی و در قالب علوم مختلف به ویژه در علوم پایه بسیاری از مفاهیم کلی، با شیوه های بیانی ساده و هدفمند به دانش آموزان عرضه می شود. وی خاطرنشان کرد: فرصت اردوهای دانش آموزی و بازدید از نیروگاههای تولید برق توسط دانش آموزان و فرهنگیان در نهادینه شدن استفاده بهینه از حامل های انرژی موثر است.  مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان افزود: سنین 4 و 5 سالگی دوره مناسبی است تا کودکان به صورت عملی بسیاری از آموزه های مهارت زندگی را با توجه به شرایط زیست محیطی، در درون خود نهادینه کنند. جهان آرای با اشاره به رشد علایق زیست محیطی در نهاد کودکان گفت: ما می توانیم بسیاری از مفاهیم بلند مهارت های زندگی را با زبان هنر به دانش آموزان انتقال دهیم و برای نیل به این هدف معلمان نقش مهمی را عهده دار هستند.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای استان گیلان نیز در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه دو جانبه،  با اشاره به وضعیت مناسب تولید برق در استان گفت:  در سال گذشته 2 هزار و 826 مگاوات برق تولید شده که 1835 مگاوات آن مصرف شده است. عظیم بلبل آبادی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری  بالا بدون داشتن الگوی مصرف بهینه، محکوم به شکست است و ما به ویژه در دوره اوج مصرف نیازمند استفاده درست از انرژی برق هستیم. وی با اشاره به مصرف بالای کولر توسط مشترکان در دوره اوج مصرف، با ارائه آماری گفت: پارسال 57 هزار مگاوات مصرف برق در کشور داشتیم که 20 هزار مگاوات ناشی از مصرف کولر بوده که اگر درجه سرما را بین 26 تا 28 درجه تنظیم کنیم 10 درصد از مصرف برق کل کشور کاسته می شود. مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای استان گیلان در پایان گفت: اصلاح قیمت ها، فرهنگ سازی، استفاده از فناوری های برتر و وضع قوانین دقیق می تواند در استفاده بهینه انرژی برق موثر باشد.

به اشتراک بگذارید :