تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ ۱۴:۳۷:۴۱
کد مطلب:  831705
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین
خیران 400 میلیارد ریال به ساخت و تجهیز مدارس قزوین کمک کردند

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: طی پنج ماه گذشته خیران و مردم نیک اندیش استان حدود 400 میلیارد ریال در امر مدرسه سازی و تجهیز مدارس استان کمک کرده اند

به گزارش ایرنا خیرالله رحمانی روز دوشنبه در مراسم گلریزان کمک به سیل زدگان در جمع موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی استان افزود: این در حالی است که کل اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش در سال گذشته 100 میلیاد ریال بوده که 60 میلیارد ریال آن تحقق یافته است.
وی اضافه کرد: هم اکنون که جشنواره های خیران مدرسه ساز در نواحی چهارده گانه آموزش و پرورش استان در حال برگزاری است، چندین مدرسه توسط خیران کلنگ زنی یا افتتاح می شود.
رحمانی همچنین با تقدیر از موسسان مدارس غیر دولتی استان در کمک به سیل زدگان ادامه داد: حرکت موسسان مدارس غیردولتی برای کمک به حادثه دیدگان سیل و زلزله در عصر حاضر، یک اقدام بسیار بزرگ است که به طور قطع نزد خداوند بدون اجر نخواهد ماند.
وی اظهار داشت: دیدن صحنه های دلخراش سیل در فضای مجازی و رسانه ها آنچنان مایه ناراحتی است که هر انسان با دیدن آن متاثر شده و برای کمک رسانی اقدام خواهد کرد.
رحمانی خاطرنشان کرد: مردم ایران در طول چهل سال از انقلاب اسلامی در صحنه های مختلف اعم از هشت سال دفاع مقدس و سیل و زلزله فارغ از تفکرات و سلایق شخصی و جناحی همدلانه حضور داشته اند و با جان و مال خود برای امدادرسانی به مردم اقدام کرده اند.
وی افزود: در حادثه سیلاب اخیر که چند استان کشور را درگیر کرد، هزار و 500 مدرسه به زیر آب رفت و هزاران دانش آموز بدون کلاس درس ماندند.
رحمانی از اهدای بخشی از دستمزد فروردین ماه معلمان و کمک های نقدی و غیر نقدی دانش آموزان استان به سیل زدگان خبر داد و افزود: امیدواریم با کمک های موسسان مدارس غیر دولتی، خیران مدرسه ساز، کارکنان آموزش و پرورش و دانش آموزان مدارس بتوانیم نقش موثری برای برطرف کردن نیازهای دانش آموزان استان های سیل زده ایفا کنیم

به اشتراک بگذارید :