تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ ۰۰:۴۹:۴۹
کد مطلب:  818310
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان در مراسم تجلیل از عوامل اجرایی راهیان نور:
در اردوهای راهیان نور علاوه بر عواطف دانش آموزان، باید قوه استدلال و عقلانیت آنان هم مدنظر باشد

اردو یک معبری برای تربیت اجتماعی آموزش مسئولیت پذیری است و دانش آموز در این اردوها کار جمعی را یاد گرفته و از فردیت صرف خارج می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در مراسم تجلیل از عوامل اجرایی راهیان نور گفت: در اردوهای راهیان نور علاوه بر عواطف دانش آموزان، باید قوه استدلال و عقلانیت آنان هم مدنظر باشد و باید روحیه شجاعت و مسئولیت پذیری دانش آموزان را در قالب این اردوها تقویت کنیم.

   وی افزود: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ما را مکلف نموده تا تا دانش آموز چند ساحتی تربیت کنیم و حاصل تلاش ما انسانی باشد که از ابعاد زیستی، اعتقادی، سیاسی، اجتماعی، هنری و تربیت بدنی هم بهره مند باشد.

  عباسی پرورش چنین انسانی را در طول 12 سال میسر و امکانپذیر دانست و اظهار داشت: اردو یک معبری برای تربیت اجتماعی آموزش مسئولیت پذیری است و دانش آموز در این اردوها کار جمعی را یاد گرفته و از فردیت صرف خارج می شود.

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان خاطر نشان شد: ما به عنوان متولیان تعلیم و تربیت نباید اجازه دهیم فردگرایی در جامعه ما ریشه دواند و یکی از راههای خروج از این بن بست، اردوهای راهیان نور است.

   وی با اشاره به آمار بالای رضایت دانش آموزان از اردوهای راهیان نور تصریح کرد: در این اردوها دانش آموزان با هویت ایرانی اسلامی و فرهنگ جهاد و شهادت آشنا می شوند و شایسته است که همکاران ما حس حماسی و روحیه شهامت و از خود گذشتگی را در جوانان بیدار کنند.

 عباسی ضمن تاکید بر وحدت کلمه و روش در کارها گفت: در دوران جنگ همه یکی بودند و وحدت کلمه در بین افراد مختلف حاکم بود چون مقصد و راه یکی بود و در واقع ما درس زندگی را در جبهه ها آموختیم زیرا جبهه عرصه سلفی نبود بلکه همه مردم از همه اقشار و طبقات بودند و اگر به مسائل جامعه هم از نگاه صرف سیاسی و جناحی نگاه کنیم قطعا آسیب خواهیم دید.

    وی با یادآوری  فرهنگ وحدتبخش  جبهه و جنگ افزود: آموزش و پرورش یک دستگاه فرهنگی است و دنبال کیفیت تربیت است نه کمیت و ما برای نیل به اهداف تربیتی باید از نگاه کمی گرایانه به نگاه کیفی گرایانه حرکت کنیم و از اصرار بر عواطف و احساس پرهیز و به سمت استدلال و عقلانیت سوق پیدا کنیم.

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان با تاکید بر حفظ انسجام افراد و گروههای مختلف در چامعه گفت: در دوران جنگ هیچ صنفی و گروهی علیه صنف و گروه دیگر برنخواست و رمز پیروزی ما هم همین عامل بود و امروز هم برای حل مسائل و مشکلات متعدد اجتماعی باید همگی در کنار هم باشیم.

 

  

 

به اشتراک بگذارید :