تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ ۱۳:۳۴:۵۱
کد مطلب:  818222
در آموزش و پرورش گلستان:
مراسم تجلیل از فرزندان شهید برگزار شد/ کجایید ای شهیدان خدایی

مراسم تجلیل از فرزندان شهید در آموزش و پرورش گلستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان به مناسبت بزرگداشت روز شهید به منظور تجلیل از فرزندان شهید شاغل در اداره کل آموزش و پرورش گلستان و ادارات آموزش و پرورش شهرستانهای استان مراسمی در سالن کنفرانس اداره کل آموزش و پرورش گلستان برگزار گردید.

 در ابتدای این مراسم عبدالقادر ظفر از شهرستان گنبدکاووس به نمایندگی از شهدای منا، علی روشنی از شهرستان گرگان فرزند شهید فرهنگی و سرکار خانم سیده سکینه میر دیلمی از شهرستان علی آبادکتول به نمایندگی از سوی سایر فرزندان شهدا به ایراد سخن پرداختند.

 نکات بارز کلام فرزندان شهید این بود که شهدا انتخاب شده اند. خواندن نماز اول وقت و قرائت قرآن، توصیه شهدا به درس خواندن از سوی فرزندان، گوش به فرمان ولایت بودن و توجه به حق الناس از جمله مهم‌ترین مواردی بود که از سوی فرزندان شهدا مطرح شد.

 فرزندان شهید حاضر در جلسه گفتند که باور داریم که پدران مان نمرده اند و ما در تمام ابعاد زندگی مان حضورشان را حس می کنیم.

 قدرت الله نظری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام شهدا و چهار هزار شهید استان گلستان گفت: اقتدار ایران اسلامی مرهون خون شهیدان ماست.

 وی با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(ص) که می فرمایند:« بالاترین و شریف ترین نوع مرگ شهادت در راه خداست» گفت: مقام معظم رهبری نیز تأکید دارند که فضیلت زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و از این رو ما باید تمام تلاش مان را در این زمینه به خرج دهیم تا این اسطوره های تاریخ را به الگوی فرزندانمان تبدیل کنیم تا از آنها درس ایثار و شهادت را بیاموزند.

 نظری توجه به صحیفه حضرت امام راحل، توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری و توجه به وصایای شهدا را بهترین نقشه راه برای آینده کشور ذکر کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا در محتوای کتب درسی فرهنگ ایثار و شهادت پررنگ‌تر شود

محمدرضا رهنمای رئیس اداره شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان نیز در این مراسم گفت: 388 فرزند شهید در آموزش و پرورش استان گلستان مشغول به خدمت هستند که از این تعداد 26 نفر در ادارات شهرستان ها شاغل می باشند.

در ادامه این مراسم حضور غافلگیرانه همسران شهید، در مراسم و لحظه روبرو شدن فرزندان با مادران خود لحظاتی بسیار عرفانی را خلق نمود و فرزندان شهدا به دست مادران پر افتخار خویش تکریم شده و لوح یادبود خود را دریافت نمودند.

 

 

به اشتراک بگذارید :