تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ ۱۱:۴۸:۳۵
کد مطلب:  818072
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان:
حراست و حفاظت از باورها، سبب تداوم انقلاب می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: آن چیزی که در دهه پنجم و در گام دوم، موجب تداوم انقلاب و شکوهمندبودن انقلاب اسلامی می شود، حراست و حفاظت از باورهاست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان، محمد دستورانی در دیدار با همکاران حوزه امور تربیتی به مناسبت هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر در کشورمان، ظرفیت ها، استعدادها، نیروی انسانی و ... خیلی خوبی داریم و ارکان رشد یک جامعه، یک ملت و یک کشور نیز، نیروی انسانی، منابع، ذخائر و امکانات است، اظهارداشت: نیروی انسانی اگر توانمند و باورمند و اگر با معنویت و اخلاق نباشد، کلیه منابع، ذخائر و امکانات را ضایع می کند.

وی افزود: اگر نیروی انسانی ما با اخلاق و با معنویت، با سخاوت، نجیب، هم نوع دوست و ... بود، می تواند زیرمجموعه خودش را با همین رفتارها هم تربیت و هم مدیریت کند و آن منابع و ذخائری هم که استخراج می شود، اگر چنین انسان هایی برای توزیع آن ها در جایگاه های مدیریتی قرار بگیرند، درست و با عدالت توزیع می شود وگرنه همه این منابع و ذخائر و امکانات از بین می رود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: وظیفه آموزش و پرورش و به طور خاص دلسوزان تعلیم و تربیت و به طور خاص تر مربیان پرورشی و فرهنگی، اولاً حفظ و حراست از باورهای درست خودشان بوده و دوم ایجاد شرایطی برای حفظ و حراست از این باورها در جامعه فرهنگیان و دانش آموزان است.

دستورانی با بیان اینکه در ظاهر، خون معنویت و اخلاق در جامعه، خیلی خوب جاری هست ولی وقتی دقیق تر نگاه می کنیم می بینیم اینطور نیست، گفت: امسال نشان جشنواره چهل و هشتم، ترکیبی از یک میکروسکوپ و دوربین فیلم برداری بود و معنایش این است که باید با آن میکروسکوپ، مسائل، موانع و مشکلات آموزشی و پرورشی را به صورت دقیق احصا و سپس در قالب هنر آن را برای دیگران نمایش دهیم تا آن مفاهیم مبهم و پیچیده و دشوار، برای یادگیری، سهل و ساده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان بیان کرد: آموزش نیمه پنهان پرورش و پرورشی نیز نیمه پنهان آموزش است و نمی توان این دو را از یک دیگر تفکیک کرد.

وی گفت: خدمات همکاران امور تربیتی به خصوص در دهه اول انقلاب در رابطه با ایجاد فضای انقلابی در مدارس بر کسی پوشیده نیست و جایگاه امور تربیتی جایگاهی محکم و با ثبات است و هرچه به جلو پیش می رویم، نیاز به فعالیت های پرورشی و فرهنگی افزایش می یابد.

دستورانیامر تربیت دانش آموزان را امری تدریجی و زمان بر دانست و افزود: کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند، باید از صبر و شکیبایی بالایی برخوردار باشند و نتیجه کارشان در آینده دیده خواهد شد و ممکن است در دانش آموز فقط یک تغییر رفتاری و اخلاقی ایجاد شود، اما همان تغییر بیشتر از تمام آموزش هایی که در دوران تحصیلی دیده است، در زندگی شخصی و اجتماعی اش تأثیرگزار خواهد بود و این تأثیر و تغییر کاملاً جاودانه و ماندگار است.

وی تأکید کرد: فعالیت های فرهنگی و تربیتی اصولاً فعالیت هایی کیفی هستند که اگر به آن ها توجه نشود موجب افزایش آسیب های اجتماعی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :