تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ ۱۳:۳۸:۰۱
کد مطلب:  771771
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان فارس تاکید کرد:
لزوم استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان در ورزش مدارس

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان فارس گفت: باید از پتانسیل انجمن اولیا و مربیان در بحث ورزش و تجربیاتی که اولیا در این زمینه دارند به نحو شایسته استفاده نماییم .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، احمد علی قهرمانی در  مراسم تقدیر از مدارس برتر  ورزشی آموزش و پرورش ناحیه دو شیراز گفت:  تربیت بدنی و سلامت یکی از شاخصه های توسعه یافتگی است و در سند تحول بنیادین اشاره ویژه ای به مقوله تربیت بدنی شده است .

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان فارس گفت :باید از پتانسیل انجمن اولیا و مربیان در بحث ورزش و تجربیاتی که  اولیا در  این زمینه دارند  به نحو شایسته استفاده نماییم .

قهرمانی با تاکید بر اهمیت ورزش در مدارس به ویژه مدارس ابتدایی ،گفت :باید با ساخت فضای مناسب برای ورزش دانش آموزان ،آنان را بیش از پیش ترغیب به این امر مهم کنیم، البته به شرطی که ایمن سازی فضا و تجهیزات به خوبی صورت گرفته باشد .

وی افزود :توجه به فعالیتهای فوق برنامه مثل المپیاد ورزشی درون مدرسه ای از اولویت هاست، پس با تشکیل انجمن های ورزشی در مدارس بهتر از گذشته به مقوله تربیت بدنی ،با داشتن برنامه از روی عشق و علاقه فعل خواستن را در ورزش به زیبایی نهادینه کنیم .

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه دو شیرا نیز گفت :اگر تمرکز در کار ورزش نباشد ما نتیجه مطلوبی نخواهیم گرفت، ورزش به منزله تحرک پویایی و شادابی است .

بانشی گفت :با نگاه علمی تر به ورزش می توانیم در همه زمینه های زندگی بر اساس سلامت فکری که ورزش به ما هدیه میدهد موفق باشیم .

وی معلمان ورزش را  سفیران ورزش و سلامت نه تنها در مدارس بلکه جامعه معرفی کرد و گفت :رسالت شما بسیار حیاتی است پس ماموریت محوله را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

گفتنی است در این جلسه که با حضور معاون پرورشی و تربیت بدنی ،رئیس اداره تربیت بدنی خواهران و معلمان تربیت بدنی این ناحیه برگزار شد، از مدیران و مربیان برتر ورزشی آموزش و پرورش ناحیه 2 شیراز تقدیر شد .

به اشتراک بگذارید :