تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ ۱۳:۳۷:۱۰
کد مطلب:  747169
طرح یک روز مسئولان استان با مدیرکل دفتر انجمن اولیا ومربیان

با حضور مدیرکل دفتر انجمن اولیا ومربیان وزارت آموزش وپرورش واجرای طرح «یک روز مسئولان استان با انجمن اولیا و مربیان»

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با مشارکت خانواده ها و انجمن اولیا و مربیان امکان پذیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، طرح «یک روز مسئولان استان با انجمن اولیا و مربیان» صبح امروز با حضور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در ارومیه برگزار شد.

«نورعلی عباس‌پور» مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در این نشست با تاکید بر اینکه باید فاصله مدرسه و خانواده باید کوتاه شود؛ اظهار کرد: تا زمانی که خانواده در مدرسه و فرآیند تعلیم و تربیت نقش آفرینی نکند موفق نخواهیم بود.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر سهیم بودن خانواده در فرآیند تعلیم و تربیت تاکید دارد.

وی با بیان اینکه بر اساس سند تحول بنیادین، خانواده‌ها باید از سطح برنامه‌ریزی تا سطح اجرای برنامه‌های آموزش و پرورش نقش داشته باشند، افزود: اساسنامه انجمن نیز با رویکرد جدید اصلاح شد.

عباسپور با اذعان به اینکه در قالب انجمن اولیا و مربیان به عنوان یک تشکل غیردولتی، سازوکار مشخصی برای ورود خانواده ها در فرآیند تعلیم و تربیت وجود دارد؛ افزود: پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با مشارکت خانواده ها و انجمن اولیا و مربیان امکان پذیر است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: عدم تعامل سازنده با خانواده ها، پدیده مقاومت خانواده در برابر برنامه های تعلیم و تربیت را در پی خواهد داشت.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: مطالبه خانواده از مدرسه باید در قالب یک سازوکار قانونی محقق شود.

وی افزود: محور اصلی فعالیت های ما آموزش خانواده است و هم اکنون برنامه جامع آموزش خانواده در دوازده پایه تحصیلی تعیین شده است.

عباسپور با بیان اینکه بر اساس نظر روانشناسان سبک زندگی در دوره پیش دبستانی انتخاب می شود؛ گفت: الزام خانواده ها به آموزش خانواده در دوره پیش دبستانی توسط سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تکلیف شده است.

عباس‌پور خواستار مشارکت و تصمیم‌گیری خانواده‌ها در مسائلی شد که ذی‌نفع هستند و آن را یکی از اصول مدرسه‌محوری آموزش و پرورش برشمرد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: هم اکنون حدود 8هزار مدرس آموزش خانواده در سطح کشور فعالیت می کنند.

این مسئول بیان کرد: سال گذشته 1400 مدرس آموزش خانواده در سطح کشور جذب شد و امسال نیز ۱۰۰۰ نفر جذب می شود.

دیدار مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با امام جمعه ارومیه و نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی

افتتاح اتاق اولیا و مربیان  در آموزشگاه شاهد گل نرجس ناحیه یک اورمیه

برگزاری نشست خبری همراه با اصحاب رسانه در آموزشگاه شاهد گل نرجس

 

به اشتراک بگذارید :