تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ ۱۶:۴۰:۳۹
کد مطلب:  728874
تعداد بازدید:  ۴۵۵
سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
مهارت محوری و کیفیت بخشی از موارد ضروری در حوزه آموزش است

صبح دیروز جلسه معاونین آموزش متوسطه مناطق 21 گانه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در اتاق شورای آموزش و پرورش کهریزک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش متوسطه  به نقل از روابط عمومی شهرستان های استان تهران، عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در این نشست ضمن ابراز خرسندی از فضای بوجود آمده برای تحلیل و بررسی مسائل و برنامه های پیش روی، گفت: با وجود برخی مشکلات و موانع، ساماندهی  نیروی انسانی در سطح شهرستان‌های استان تهران نشان از کارآمدی و مدیریت خوب دارد و از زحمات صورت گرفته تشکر و قدردانی می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به هماهنگی ها و تلاش های حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور برای تشکیل جامعه خیرین خرید تجهیزات برای هنرستان ها، افزود: ایجاد انگیزه در کلاس درس موجب پویایی و شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای دانش آموزان می شود و انتظار می رود با فراهم کردن امکانات و تجهیزات این امر بیش از پیش فراهم گردد.

عمادی، مهارت محوری و کیفیت بخشی را از موارد ضروری در حوزه آموزش دانست و افزود: توجه به بالا بردن سطح کیفیت آموزش و مهارت ورزی  باید با سرعت و توان هر چه بیشتری در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گرفته و نهادینه شود.

وی تصریح کرد: برای بالا بردن کیفیت آموزشی، باید با دانش افزایی و به روز شدن، زمینه را فراهم آوریم و این امر با تحقیق و پژوهش میسر می شود و در این زمینه باید تلاش بیشتری صورت دهیم .

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر توجه ویژه به پژوهش سراهای دانش آموزی، تاکید کرد: پژوهش سراها در دل آموزش قرار دارند و باید با فراهم کردن شرایط مناسب، زمینه پرداختن دانش آموزان به تحقیق و پژوهش را ایجاد نمائیم.

میررضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطه شهرستانهای استان تهران در ادامه این جلسه در معرفی ظرفیت های استان تهران،تعداد ادارات آموزش وپرورش  شهرستانهای استان را ۲۱ منطقه و تعدادکل دانش آموزان را یک میلیون 4 هزارنفر اعلام کرد وسهم دانش آموزان متوسطه در این آمار را 43 درصد و سهم اتباع  را 11 درصد در استان تهران بیان کرد.

وی با اینکه از کل خاک ایران 2 درصد به استان تهران تعلق می گیرد ولی نزدیک به 16 درصد جمعیت کشور و حدود 35درصدکارخانجات وکارگاه های صنعتی و خدماتی دراستان تهران متمرکز شده است، خاطرنشان کرد: نیاز به آموزش رشته‌های مهارتی  برای دانش آموزان امری ضروری است و باید دانش آموزان رابه رشته‌های  فنی و حرفه‌ای وکاردانش ترغیب نمائیم .

وی با اشاره به محدویت‌های نیروی انسانی و فضا و تجهیزات در استان  گفت: با کمک همکاران درسال جاری توانستیم  39 درصد از دانش آموزان متوسطه را به رشته‌های فنی وحرفه ای وکاردانش هدایت کنیم.

معاون آموزش متوسطه شهرستان‌های استان تهران در خصوص معضلات کمبود فضای آموزشی هنرستان ها و نیروی انسانی در رشته های مهارتی گفت: امسال از توان و ظرفیت حداکثری برون سپاری استفاده و توانسیم نسبت سال قبل رشدی 400 درصدی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه طرح تبصره 75 در 35 هنرستان اجرا و عملیاتی شده است، افزود: به منظور معرفی و فروش این محصولات سایت فحک که با حضور وزیر آموزش و پرورش هفته گذشته رو نمایی و راه اندازی شد.

گفتنی است ، در این نشست علمی آموزشی، عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به همراه آذرکیش مدیرکل دفترکاردانش وسلطانیان مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری این حوزه، با اعضای حاضر پیرامون برنامه ها و فعالیت های آموزشی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان این نشست از سایت تولیدات و خدمات هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش شهرستان های استان تهران رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :