تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ ۱۵:۴۸:۴۹
کد مطلب:  710724
آیین گشایش و افتتاح 3 مدرسه خیرساز در شهرستان های تهران

صبح امروز با حضور معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در شهرستان های تهران، 3 مدرسه خیرساز افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در این مراسم رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: خیرین با خداوند تجارت می کنند و تجارت آنها پرسود و زوال ناپذیر است.

وی افزود:نعمت این نیست که اشخاص فقط پول داشته باشند بلکه کسانی صاحب نعمت هستند که از رزقی که خداوند به آنها داده بهترین استفاده را می برند.

حکیم زاده ادامه داد: شاید در ظاهرتصور کنیم که تجارت پرسود تجارتی است که همه سود آن به جیب یک شخص برود ولی خداوند با نشانه هایی که در قرآن آورده بیان می کند که بهترین تجارت را افرادی می کنند که کتاب خدا را می خوانند، نماز را برپا می دارند و از آنچه به آنها داده شده پنهانی و آشکار انفاق می کنند که این گونه تجارت زوال پذیر نیست.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: خیرین باید خداوند را شاکر باشند که جزو بندگان برگزیده خداوند هستند که نعمت قناعت و استفاده درست از نعمت به آنها عطا شده است.

وی با اشاره به اینکه همه دانش آموزانی که به مدارس می آیند باقیات و صالحاتی برای خیرین مدرسه ساز هستند ، تاکید کرد: دست های پرتوان و ذهن های باز دانش آموزان  و تلاش های خیرین باعث می شود تا خداوند بهترین ها را برای سرزمین اسلامی مان رقم بزند.

حکیم زاده حضور پرشور مسئولان در مراسم افتتاحیه سه مدرسه خیری در پیشوا را نشان از آن دانست که حوزه آموزش و پرورش اولویت اول را در شهرستان است و افزود: اگر خواهان جامعه ای باشیم که نیروی انتظامی کار کمتری  در آن داشته باشد، راه آن از کلاس های درس و تربیت صحیح در مدرسه می گذرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران: اگر کمک خیرین مدرسه ساز در شهرستان های استان تهران نبود، الان شاهد مدارس سه شیفته بودیم.

عبدالرضا فولادوندمدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آئین افتتاح سه باب مدرسه خیّری در شهرستان پیشوا، گفت: در شهریورماه گذشته ۵۴مدرسه و حدود ۶۶۰کلاس وارد چرخه آموزش شده است.

وی یا اشاره به افزایش ۷درصدی جمعیت دانش آموزی در شهرستان های استان تهران، تاکید کرد: کمک خیرین محترم مدرسه ساز، کمکی سرنوشت ساز و به به یادماندنی است و آثار آن ،هم برای مردم، هم برای دولت و هم برای کسانی که در راستای توسعه فرهنگ و تمدن اسلامی در دنیا گام بر می دارند، ماندگار خواهد ماند.

فولادوند ، تصریح کرد: در هیچ کجای دنیا این ایثار و از خودگذشتگی خیرین را نمی توانیم بینیم؛ پول داشتن برای خیّر بودن کافی نیست بلکه دل داشتن  و انسانیت است که مهم است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از همه خیرین و مسئولانی که تلاش کردند که سه فضای آموزشی در روستاهای گلعباس و یام و در محله سناردک ایجاد و به بهره برداری برسد، تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم  معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به همراه مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با حضور در دبستان دخترانه مائده فرون آباد پاکدشت با اهدای لوح سپاس از مدیر و کارکنان این مدرسه تقدیر و تشکر کرد.

به اشتراک بگذارید :