تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ ۱۲:۳۲:۲۶
کد مطلب:  710436
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش؛
رفع مشکل اجرای سنوات ارفاقی معلمان استثنایی و برنامه‌ریزی پرداخت‌ سنوات گذشته با اولویت‌بندی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به موادی از قانون خدمات کشوری که سه سال سنوات ارفاقی برای معلمان آموزش‌وپرورش استثنایی اجرانشده است، اظهار کرد: این موضوع را پیگیری کردیم تا مجدداً این سنوات برای آن‌ها به جریان افتاد و برنامه‌ریزی برای پرداخت سنوات ارفاقی معلمان با اولویت‌بندی بر مبنای سابقه کاری را در نظر گرفتیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی الهیار ترکمن، در مورد وضعیت پرداخت سنوات ارفاقی معلمان استثنایی اظهار کرد: با توجه به مواد قانون خدمات کشوری سه سال سنوات ارفاقی برای معلمان آموزش‌وپرورش استثنایی اجرانشده است و این موضوع را پیگیری کردیم تا مجدداً این سنوات برای آن‌ها به جریان افتاد.

وی با اشاره به اخذ مجوزهای دولت برای برقراری طرح سنوات ارفاقی معلمان افزود: با توجه به خلأ سه‌ساله‌ای که برای پرداخت وجود داشت و پیگیری‌های انجام‌شده سنوات ارفاقی برای معلمان احیا شد و این سه سال عدم پرداخت را هم برای آن‌ها لحاظ می‌کنیم.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: با توجه به نیاز حجم بالای ارتباط برای پرداخت سنوات به معلمان استثنایی برای تسویه‌حساب با آن‌ها اولویت‌بندی کردیم تا افرادی که سابقه خدمت بالاتری دارند در اولویت قرار گیرند.

الهیار‌ ترکمن اظهار کرد: تا زمانی که سنوات ارفاقی برای تمام معلمان استثنایی پرداخت شود این اولویت‌بندی را ادامه می‌دهیم و اگر حجم اعتبارات برای تسویه افزایش یابد، کار تسویه‌حساب سریع‌تر انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حال دریافت اطلاعات برای برآورد مبلغ موردنیاز سنوات ارفاقی معلمان استثنایی هستیم، گفت: با توجه به تأمین اعتبار لازم می‌توانیم این مبلغ را به معلمان پرداخت کنیم اما نمی‌توان زمان مشخصی را برای تسویه‌حساب آن‌ها مشخص کرد چراکه این موضوع با میزان تخصیص اعتبار ارتباط دارد.

به اشتراک بگذارید :