تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۱۶:۴۸:۲۴
کد مطلب:  633409
معاون وزیر در شورای معاونین آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
لزوم توسعه کیفی مدارس هیات امنایی

معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: برای کاهش مشکلات آموزش و پرورش در زمینه منابع انسانی و مالی، لازم است زمینه مشارکت هرچه بیشتر مردم را در زمینه راه اندازی مدارس غیر دولتی فراهم نماییم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر مجتبی  زینی وند با اشاره بودجه اختصاص یافته به آموزش و پرورش گفت: با توجه به  مشکلات آموزش و پرورش در زمینه منابع انسانی و مالی، لازم است زمینه مشارکت هرچه بیشتر را برای مردم را فراهم نماییم ،چرا که هرچه مراکز و مدارس غیر دولتی گسترش یابند ،کمکی است برای آموزش و پرورش و از حجم مشکلات کاسته می شود .

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: مدارس غیر دولتی هرچه بیشتر گسترش یابند، حجم مشکلات مدارس دولتی کمتر می شود وبا افتتاح یک مدرسه غیر دولتی در یک منطقه ،مطمئن باشید تراکم کلاسها از 40 نفر به 35 نفر می رسد.

زینی وند با بیان اینکه خیلی از مؤسسان مدارس غیر دولتی حتی ضرر هم می کنند یاد آور شد:  اینطور نیست که همگی از وضعیت خوبی برخوردار باشند ، لذا باید به عمق مسائل چه در بحث نیروی انسانی ، چه در بحث هزینه ها،چه در بحث برون سپاری و سایر بخش ها توجه داشت.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات ناشی از توقف کار مدارس غیر دولتی گفت: فعالیت هر مدرسه غیر دولتی که متوقف شود، بارش بر دوش دولت می افتد.

وی با اشاره به کمبود فضا های آموزشی و تقاضای برخی از مؤسسان برای فعالیت این مدارس در نوبت بعد از ظهر گفت: اجازه فعالیت مدارس غیر دولتی در شیفت بعد از ظهر ،فقط با مصوبه شوای سیاستگذاری مرکزی است و در برخی از استانها این مجوز با توجه به مشکلات مناطق و با تقاضای مدیرکل استان صادر شده است.

زینی وند  در خصوص نظارت بر مدارس غیر دولتی گفت: سیاست ما در شورای سیاست گذاری این است که تا جایی که می توانیم نظارتهایمان را قوی کنیم و پیشگیری کنیم از تخلفاتی که در این حوزه به وجود می آید.

وی با اشاره به فعالیت مدارس هیات امنایی نیز گفت: فلسفه تاسیس مدارس هیات امنایی کیفیت بخشی به بحث آموزش و پرورش در مناطقی است که اولیاء توانایی کمک به آموزش و پرورش فرزندانشان را دارند و بر همین اساس کیفیت بخشی و ساماندهی مناسب این مدارس یکی از سیاست های امسال است که به دنبال آن هستیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش  با اشاره به اینکه در مرحله پایانی تدوین آیین نامه پرورشی هستیم گفت: ما هم اکنون در مرحله پایانی تدوین آیین نامه مراکز پرورشی هستیم و توافقاتی صورت گرفته تا موضوع به صورت جدی پیگیری شود همچنین در خصوص خرید خدمات آموزشی نیز امسال یک ردیف بودجه ای به این امر اختصاص یافته که از ابتدای سال با قولی که دوستان ما در سازمان مدیریت داده اند احتمالا از ابتدای سال این برنامه ریزی را داشته باشیم که بتوانیم حقوق معلمین خرید خدمات را بدهیم.

زینی وند با تاکید بر اینکه نباید کاری کنیم که قانون شکسته شود و اقدامی بر خلاف قانون صورت پذیرد گفت: باید سعی کنیم در عین رعایت قانون در برخی موارد از سخت گیری های بی مورد نیز پرهیز کنیم چرا که تعامل و همکای خوب تمامی بخش ها می تواند بخش بسیاری از دغدغه ها و مشکلات این حوزه را بر طرف نماید.

وی با اشاره به تصویب ماده 12 که به تازگی در دولت گفت: این ماده می گوید کلیه فضاهای مازاد آموزش و پرورش و پروژه های نیمه تمام بایستی در اختیار مؤسسان مدارس غیر دولتی قرار بگیرد و زمینهایی که کاربری آموزشی دارند و آموزش و پرورش نمی تواند آنها را بسازد باید در اختیار مؤسسان مدارس غیر دولتی که قصد انجام فعالیتهای آموزشی و پرورشی را دارن قرار گیرد لذا این اماکن برای همیشه کاربری آموزشی خواهند داشت و کسی حق ندارد اینها را تبدیل کاربری بدهد.

معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز روابط عمومی و اطلاع رسانی گفت: روابط عمومی ها واقعا چشم بینا و گوش شنوای دستگاههاست و به تعبیر رهبر معظم انقلاب سنسورهای یک دستگاه هستند ،هر زمانی که حس کردید روابط عمومی ای قوی دارید شک نکنید که تدبیر تان در امور خوب است و رصدتان و پاسخگویی تان خوب بوده و بدانید که در کارتان موفق خواهید بود .

وی گفت: دوستان روابط عمومی بزرگوارانی هستند که در کمال گمنامی کارشان را به خوبی انجام می دهند و ما سپاسگزار لطف و زحمات این عزیزان هستیم.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز در سخنانی با اشاره به سفر معاون وزیر به استان فارس و بازدیدهایی که صورت گرفت گفت: در دیداری که با مؤسسان محترم مدارس و مراکز غیر دولتی داشتیم ، مسائل و مشکلات مرتبط در این حوزه بیان شد .

 عبدالرسول احمدی  با اشاره به اینکه در کشور ظرفیت های خوبی وجود دارد گفت: امید این را داریم که  بتوانیم با تلاش و پشتکار و همکاری یکدیگراین ظرفیت ها را توسعه دهیم و بیش از پیش بر این توانمندی ها بیافزاییم .

احمدی با بیان اینکه کارها و ابتکارات خیلی خوبی در استان صورت گرفته است گفت: از جمله این اقدامات می توان به تاسیس مرکز آموزش نیروی انسانی و سایر خدماتی که در حوزه اداره مشارکتها ارائه می گردد اشاره نمود که اقدامات بسیار خوبی بوده و دوستان؛ هم در اداره کل و هم در مناطق و شهرستانها استقبال خیلی خوبی را داشته اند.

گفتنی است در بخشی از این جلسه توسط معاون وزیر و رئیس سازمان مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش از کارشناسان اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :