22 محرم 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ ۱۰:۱۱:۵۴
کد مطلب:  600590
روزنامه صداي اصلاحات

آموزش و پرورش بي تربيت!

عطف به مطلب مندرج در آن روزنامه، به تاريخ 14 اسفند 96 با عنوان «آموزش و پرورش بي تربيت!» پاسخ مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش جهت تنوير افكار عمومي به استحضار مي رساند:

 

۱ - اگر از يك عمل غيراخلاقي كه مدّعي هستيد توسط يك معلم انجام گرفته است ناراحت شده ايد، چگونه خود نيز اخلاق را ناديده گرفته و به يك نهاد بزرگ فرهنگي با استفاده از يك تيتر موهن توهين كرده ايد؟

۲ - شما كه زحمت يك پيگيري حداقلي در ارتباط با ادّعاي مورد اشاره را به خود نداده ايد، با چه استدلالي عمل ناشايست يك معلم در يك مدرسه را به يك ميليون معلم در 550 هزاركلاس درس تعميم داده ايد و اشاره اي كوتاه به طُرُق پيگيري شكايات را هم ضروري ندانسته ايد؟

۳ - اگر سند 2030 را مي شناسيد، چرا زحمت جست وجويي كوتاه در ارتباط با سازوكار تصميم گيري در آموزش و پرورش را به خود نمي دهيد تا متوجه شويد اين سند مدتهاست از دستور كار آموزش و پرورش به شكل كامل خارج شده است؟ ضمن اينكه جوك جنسي را مشخص نيست چگونه به سند 2030 ارتباط داده ايد!

۴ - در جمله اي اشاره كرده ايد كه «آموزش و پرورش دست به توضيح و تكذيب خوبي دارد» .آيا با وجود مدّعياتي چون اين يادداشت و سهل انگاري هايي كه بعضاً قابل پيگرد حقوقي است و ترويج منكر و توهين محرز را در دل خود دارند، نبايد سازوكاري براي تنوير افكار عمومي وجود داشته باشد؟

۵ - آيا هيچ از خود پرسيده ايد كه قلم به دست گرفتن و يادداشت نوشتن را از چه زمان و در كجا آموختيد؟ و آيا پاسخ اين پرسش آنقدر اهميت نداشت تا شما را مجاب به رعايت حرمت قلم كند؟

خواهشمنداست طبق قانون مطبوعات و رسانه ها نسبت به درج جوابيه اين مركز در همان صفحه و با همان قلم اقدام لازم صورت گيرد.

به اشتراک بگذارید :