تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۵:۱۴:۱۳
کد مطلب:  BQMvzEpe
مدير كل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات وزارت آموزش و پرورش:
دريافت وجه در زمان ثبت نام غيرقانونيست/براي ثبت نام ميان پايه، ضرورتي به حضور اوليا در مدارس نيست

مديركل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات گفت: در مدارس دولتي به جز مدارس خاص، چيزي به نام شهريه نداريم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، سيدرحيم ميرشاه ولد ثبت نام دانش آموزان را يكي از موضوعات هرساله آموزش وپرورش دانست و اظهاركرد: اوليا همواره نسبت به ثبت نام فرزندانشان حساسيت داشته وعلاقه مند هستند آن ها را در بهترين مدارس ثبت نام كنند.

وي افزود: با هدف جلوگيري از تراكم بيش از حد در برخي مدارس و استفاده از ظرفيت ديگرمدارس، آموزش وپرورش محدوديت ها وشرايطي را براي ثبت نام مشخص كرده است.

ميرشاه ولد تصريح كرد: محدوده جغرافيايي محل سكونت از جمله شرايطي است كه در فرآيند ثبت نام دانش آموزان لحاظ مي شود ، البته اين محدوديت شامل  مدارس غيردولتي و مدارس خاص دولتي از جمله تيزهوشان و نمونه دولتي نمي شود.

مديركل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات خاطرنشان كرد: پايه هاي ورودي داراي شرايطي هستند كه بايد رعايت شود مانند پايه اول دبستان كه دانش آموزان موظفند پس از شركت در طرح سنجش سلامت، اقدام به ثبت نام كنند و اين موضوع هر ساله موردتأكيد قرار مي گيرد.

وي اظهاركرد: ثبت نام ميان پايه توسط مدرسه انجام مي شود و نيازي به حضور اوليا در مدرسه نيست.

ميرشاه ولد با اشاره به كاهش ميزان شكايات از نحوه ثبت نام، اظهاركرد: اولياي دانش آموزان جهت ارائه هرگونه شكايت از فرآيند ثبت نام‌ مي‌توانند به سامانه پاسخ گويي به شكايات در پايگاه جامع اطلاع رساني وزارت آموزش وپرورش، مراجعه و درخواست خود را ثبت كنند و يا به صورت حضوري در ادارات آموزش وپرورش موضوع را پي‌گيري كنند.

وي افزود: در مدارس دولتي چيزي به نام شهريه نداريم و مديران حق دريافت وجه در زمان ثبت نام را ندارند، مشاركت مالي اوليا كاملاً اختياري است و در طول سال تحصيلي صورت مي گيرد، البته مدارس غيردولتي و هم چنين مدارس خاص دولتي از جمله، تيزهوشان، نمونه دولتي و شاهد از اين قاعده مستثني هستند و براساس دستورالعمل خاص خود اقدام  مي‌كنند.

مديركل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات تصريح كرد: در مدارس غيردولتي نيز، دريافت شهريه براساس الگوي ارائه شده توسط شوراي نظارت بر مدارس غيردولتي، انجام مي شود.

به اشتراک بگذارید :