تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۰۹:۴۹:۲۸
کد مطلب:  zfd31BKL
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش وپرورش خبرداد:
ثبت ساليانه 50 هزار شکایت درآموزش و پرورش سراسرکشور / غير واقعي بودن بیش از 50 درصد شکایات

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش وپرورش از ثبت سالیانه بیش از 50 هزار شکایت درآموزش و پرورش سراسرکشور خبرداد وگفت: بیش از 50 درصد این شکایات غیر واقعی و بر اساس نگاه منفي است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، سید رحیم میرشاه ولد در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان كرمان، با بیان اینکه امام خميني (ره) در زمان مبارزه با نظام ستمشاهی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نظارت بیرونی را به نظارت درونی تبدیل کرد، اظهاركرد: بایدشوق درونی و نظارت درونی برای انجام تکلیف و وظایف سازمانی در کشور ایجاد شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه امام خمینی (ره) فرموده اند:« اگر می خواهید مملکت را اصلاح کنید، هرکس باید حیطه کاری خود را اصلاح کند» گفت: در طول سال های پس از انقلاب اسلامی همه توجه امام راحل(ره) به هدایت جامعه و فروبردن انسان ها  به درون خود در راستای خود کنترلی و خود ارزیابی بود.

وي بر استفاده از داشته های موجود در آموزش و پرورش تاکید و خاطر نشان کرد: باید با شناسایی فرصت ها و داشته هایمان در آموزش و پرورش در راستای مرتفع کردن مشکلات موجود حركت كنيم.

میر شاه ولد به ثبت سالیانه بیش از 50 هزار شکایت درآموزش و پرورش سراسرکشور اشاره کرد وگفت: بیش از 50 درصد این شکایات غیر واقعی و بر اساس نگاه منفي است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش وپرورش اذعان کرد: مدیران باید فعالیت ها و برنامه های خود را با شفافیت کامل انجام دهند، زیرا مدیریت  غيرشفاف، شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت است.

وي با بيان اين كه برداشتن حصارها در حوزه کاری مدیران ضروری است، اظهارکرد: مدیران باید دراتاق های شیشه ای فعالیت کنند تا رضایت ارباب رجوع حاصل شود.

میر شاه ولد بر توزیع قدرت و تفویض اختیار حوزه کاری توسط مديران تاكيد كرد و گفت: برنامه ریزی و تصمیم گیری بايد بر اساس شورای مشورتی در ادارات آموزش و پرورش صورت گيرد.

به اشتراک بگذارید :